Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
На Старосамбірщині школа-ліцей просить про власний автобус
03 Грудня, 17:02
logo-black

На Старосамбірщині школа-ліцей просить про власний автобус

Антоніна Скляренко

Щодня більше сотні школярів Хирівського ліцею ім. Владики Хоми проходять справжні випробування, аби потрапити на навчання. Власного автобуса заклад не має. Діти із сусідніх населених пунктів добираються маршрутками або ж ідуть пішки.

«Школярик» має Хирівська середня школа, та цей автобус зранку вкрай переповнений.

«Насправді морока ціла. Адже один «Школярик» просто не в силах завезти близько 200 дітей. Саме стільки їдуть на навчання до місцевої середньої школи і до нашого ліцею, – розповідає директор закладу Іван Прендота. – До того ж автобус, щоб привезти дітей з різних керунків, виїжджає дуже рано, о 7-й. А навчання починається о 9-й. Діти змушені чекати на урок з годину. Та й з поверненням додому проблеми. Зараз «Школярик» забирає учнів молодшої школи, в яких уроки до 13.00, а старші вже йдуть на маршрутку. Змушені платити гроші. Іноді рейсові автобуси й зовсім не зупиняються».

У Хирівському ліцеї навчається 350 дітей. Здебільшого із малозабезпечених та незахищених сімей, є сироти та напів сироти.

«Раніше не було проблем, адже у нас був інтернат і діти з віддалених сіл могли тут ночувати. У 2017 році інтернат розформували і зробили ліцей, – каже директор. – Зараз єдиний вихід для нас – власний «Школярик». Прохання про необхідність шкільного автобуса я озвучував у відділі освіти, просив у керівництва районної влади. Там пообіцяли, за наявності коштів, у новому році постараються посприяти».

На придбання шкільних автобусів у Львівській області уряд виділив на днях 44 млн 559 тис грн, повідомляють у ЛОДА.

«Наступного року нові «Школярики» однозначно будуть, гроші на це є. Чекаємо зараз розподілу бюджету. Львівщина цього року отримає більше коштів на капітальні видатки по освіті, ніж були торік. Валову частку цих грошей скерують на придбання шкільних автобусів. Якщо міська рада Хирова буде готова співфінансувати, звичайно, що вона отримає автобуси», – каже LMN Іван Собко, заступник голови Львівської ОДА.

Фото: Діло ( ілюстративне)

  • 0
  • 1625
Схожі новини