На Старосамбірщині скажений кіт покусав господиню | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
На Старосамбірщині скажений кіт покусав господиню
26 Березня, 17:39
logo-black

На Старосамбірщині скажений кіт покусав господиню

Марія Кузьмин 

Жительку села Велика Лінина Старосамбірського району покусав власний кіт.

Жінка була на горищі господарського приміщення, побачила, що кіт якийсь дивний. Хотіла відігнати його від себе, а він вкусив її за руку. Відганяючи вдруге, кіт знову накинувся на неї і знову вкусив. 28-річна господиня вбила кота палицею.

Звернулася до медиків і повідомила про ситуацію. Відповідно котом зайнялися спеціалісти ветеринарної служби. Лабораторні дослідження, які проводили у Львові, підтвердили, що у кота – сказ. У райдержадміністрації засідала надзвичайна протиепізоотична комісія. У селах Велика Лінина, Лаврів, частково Тершів оголосили карантин.

«Сказ – хвороба невиліковна, призводить до загибелі тварин та смерті людей. І тільки своєчасне звернення за допомогою дає можливість запобігти захворюванню», – застерігає Богдан Венцик, начальник Держпродспоживслужби у Старосамбірському районі.

У зв’язку із запровадженням карантинних обмежень жителів цієї території просять бути обачними. Якщо когось вкусила тварина, радять одразу звернутися до медичних працівників. Просять оглянути своїх дітей. Якщо на тілі є подряпини і рани, обов’язково вияснити їх походження. При виявленні незвичної поведінки, захворювання чи загибелі тварин, особливо безпритульних та диких, обов’язково інформувати працівників ветеринарної медицини. Усі сприйнятливі тварини, що утримуються в підсобних господарствах, повинні бути щеплені.

Богдан Венцик також наголошує, що останніми роками є тенденція до збільшення випадків сказу. Якщо у 2017 році в районі зареєстровано один випадок, то у 2018 – 5.

«Радимо дворових собак утримувати на прив’язі або у вольєрах, вигулювати на короткому повідку, щорічно щепити. Котів теж, – продовжує спеціаліст. – Все ж таки, якщо поведінка домашнього улюбленця була дивною і він покусав вас – ретельно промийте рани, подряпини водою з милом, обробіть краї рани спиртом чи настоянкою йоду і накладіть стерильну пов’язку. Звертайтеся до медиків».

Фото: ілюстративне

Відео