На Старосамбірщині виявили пилораму “Галсільлісу”, яка працює незаконно, та велику кількість продукції, заготовленої з порушенням | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
На Старосамбірщині виявили пилораму “Галсільлісу”, яка працює незаконно, та велику кількість продукції, заготовленої з порушенням
10 Грудня, 17:03

На Старосамбірщині виявили пилораму “Галсільлісу”, яка працює незаконно, та велику кількість продукції, заготовленої з порушенням

Христина Вишневська

З власних джерел LMN стало відомо, що правоохоронці Старосамбірщини відкрили кримінальне провадження. Мова йде про виявлення великої кількості деревини, заготовленої з порушеннями, та незаконне використання майна комунального підприємства обласної ради “Галсільліс” на території села Біличі.

Минулого тижня працівники райвідділу поліції проводили рейд пилорамами району. У цехах в Біличах виявили нечіпований ліс кругляк. Працівники пилорам виправдовувалися, мовляв, лісники не вчепили бірки, бо місцеві їх крадуть.

 

“Деревина не може бути віддана на переробку без бірок. Це так само, якби водій їздив без номерних знаків, бо йому, бачите, їх вкрали, – каже Роман Батючок, голова екологічної комісії Старосамбірської райради. – Чіпувати дерева має лісничий або його помічник під час заготівлі. Якщо цього не робить – чинить протизаконно”.

 

Землю, на якій розміщені пилорами, орендує Старосамбірське ДЛГП «Галсільліс». Приміщеннями самих пилорам – а це колишні колгоспні будівлі, які належать “Галсільліс”, – користується приватний підприємець.

 

“Там повний хаос з документами. Юридично грамотного договору оренди на землю нема. Майно пилорами – інструмент, станки – знаходиться у податковій заставі. На яких умовах там працює підприємець – не зрозуміло. Договору суборенди у такій ситуації бути не може, – додає Батючок. – Я давно звертався до гендиректора “Галсільлісу” Володимира Мельника, щоб він втрутився в ту ситуацію. Робота на пилорамі – небезпечна. Не дай Боже, якась біда станеться”.

 

Як повідомив голова Білицької сільради Іван Сеник, село не отримує надходжень від діяльності цих підприємств, не сплачується податок з оренди землі, на якій зберігають продукцію.

Фото надане мешканцями села Біличі.

“Галсільліс” має великі борги. Цікаво, як він заробляє цією пилорамою? – каже депутат Старосамбірської райради Василь Курій. – Ми маємо великі клопоти з неплатоспроможністю сільських рад. Білицькій не вистачає 250 тисяч гривень на зарплату працівникам. Який зиск має сільрада від такої діяльності комунального підприємства обласної ради? Керівництво “Галсільлісу” стверджує, що великих збитків лісам завдають місцеві жителі. А по факту ми бачимо зовсім іншу картину”.

Відео