Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
На Тернопільщині у 29-річної переселенки виявили дифтерію
06 Квітня, 16:25

На Тернопільщині у 29-річної переселенки виявили дифтерію

Випадок дифтерії зафіксували на Чортківщині. Про це розповіла директорка обласного центру контролю хвороб Оксана Чайчук. За її словами, про підозру зараження їм повідомили 2 квітня. Того ж дня в 29-річної жінки, яка приїхала зі сходу України, підтвердили дифтерію, повідомляє Суспільне.

Контактними є понад 70 людей. 2 квітня у вогнищі проводилися усі необхідні профілактичні заходи. Обстежені всі контактні особи. Проведено дезінфекційні заходи. Вивчено вакцинальний статус усіх контактних. Люди, які були у вогнищі зараз проходять антибіотикотерапію. І проводиться щеплення проти дифтерії. Є медичний нагляд за всіма контактними особами. Думаю, що небезпеки для Тернопільської області взагалі немає. Проводяться всі необхідні заходи. Думаю, що на цьому ми і локалізуємо, – каже Чайчук.

Інфікована – зі Слов’янська. Зараз вона у задовільному стані.

Востаннє дифтерію на Тернопільщині фіксували в 2019 році. Тоді її підтвердили в чоловіка, який приїхав з іншої області. Серед жителів Тернопільщини дифтерію востаннє фіксували в 2012 році.

Дифтерія – це гостре інфекційне захворювання, яке передається повітряно-крапельним шляхом. Це захворювання викликає запалення слизової оболонки рота та горла, каже Оксана Чайчук.

Схожі новини