Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
На територію рф примусово вивезли понад півмільйона українців, – Зеленський
13 Квітня, 13:46

На територію рф примусово вивезли понад півмільйона українців, – Зеленський

Станом на сьогодні, 13 квітня, на територію росії окупанти примусово перемістили понад 500 тис. українців. Про це під час звернення до парламенту Естонії заявив президент України Володимир Зеленський, пише Interfax-Україна.

«На сьогодні вже більш як 500 тисяч українців примусово переміщені. Тільки уявіть собі, скільки це! Це якби окупанти взяли за мету вивезти весь Таллінн. Ціле місто. Це – як третина всіх ваших громадян», – сказав він.

Депортованих українців намагаються перевезти у віддалені регіони рф, позбавляють документів, забирають особисті речі, зокрема мобільні телефони.

Окрім того президент зазначив, що російські окупанти розлучають українських дітей із батьками та планують передати їх на незаконне всиновлення у російські родини.

Зеленський закликав країни ЄС допомогти зупинити депортацію українців до Росії та повернути депортованих додому.

«Я закликаю на рівні Євросоюзу знайти такі інструменти впливу на Росію, які могли б зупинити депортацію, повернути всіх депортованих людей додому. Євросоюз має силу, щоб це забезпечити», – заявив він.

Президент переконаний, що доки рф не поверне примусово вивезених українців та тисячі вкрадених дітей, вона не має отримувати жодних грошей від європейських держав та компаній. Євросоюз не має права бути спонсором депортації.

Додамо, 5 квітня постійний представник Росії в ООН Васілій Нєбєнзя під час виступу на засіданні Ради безпеки ООН заявив, що від початку російського вторгнення в Україну до Росії перевезли понад 600 тис. людей, зокрема більше ніж 119 тис. дітей.

Схожі новини