Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
На Турківщині 9-річну дитину вкусила змія
12 Травня, 10:35

На Турківщині 9-річну дитину вкусила змія

Учора, 11 травня, по обіді, у селі Явора Турківського району 9-річну дитину на власному подвір’ї  змія вкусила у праву кисть. Її госпіталізували у Турківську ЦРЛ. Наразі тут стан дитини не коментують.

Цього ж дня від укусу змії постраждав  40-річний житель села Славське Сколівського району, повідомляють у департаменті цивільного захисту ЛОДА.  Змія вкусила його у ліву кисть, чоловіка поклали у Сколівську лікарню.

У Міністерстві охорони здоров’я при укусі змії радять якнайшвидше потрапити до лікарні та отримати фахову допомогу. Адже укуси небезпечні саме ускладненнями, що можуть після них виникнути. Якщо транспортування до лікарні займає багато часу, варто надати домедичну допомогу постраждалому, при цьому варто зберігати спокій та не панікувати. Перш за все варто перемістити людину у зручне положення та стежити, щоби вона менше рухалася. Далі слід звільнити місце укусу від будь-якого стискання (від взуття, одягу чи прикрас). Особливо при швидкому наростанні набряку.

Під час транспортування бажано зафіксувати кінцівку в піднятому положенні — з допомогою шини або підручними засобами. Місце укусу потрібно обробити антисептичним розчином. Для цього на рану накладається циркулярна пов’язка, що злегка здавлює кінцівку. З допомогою неї можна запобігти забрудненню рани та зменшити швидкість розповсюдження отрути по лімфатичних судинах. Якщо у постраждалого є тривога — слід його/її заспокоїти або дати заспокійливі засоби.

Не варто намагатись обробляти рану додатково,  припікати рану та прикладати лід. Також не слід накладати джгут. Це протипоказано через численні ускладнення при його застосуванні. Не треба  висмоктувати отруту. Ефективність цієї процедури досить сумнівна. Зокрема обмежена у часі — це потрібно робити не пізніше ніж за 5-7 хвилин з моменту укусу. При цьому у людини, що надає подібну допомогу не повинно бути пошкоджень (ран, виразок) у ротовій порожнині. Також не слід намагатися зловити чи вбити змію. Спробуйте запам’ятати її його колір та форму — це може допомогти у лікуванні.

Схожі новини