На Турківщині позбулися священика з Московського патріархату | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
На Турківщині позбулися священика з Московського патріархату
17 Січня, 14:10
logo-black

На Турківщині позбулися священика з Московського патріархату

Зараз у селі Шандровець Турківського району триває Літургія у церкві Святого Івана. Під час богослужіння парафіяни Московського патріархату урочисто перейдуть до Православної Церкви України.

У Шандровці живе 1200 людей. Церква Святого Івана – одна в селі. Майже вся громада підтримала перехід, окрім кількох сімей. Противником переходу був і настоятель храму отець Ілля Уруський, він не місцевий. Кажуть, він раніше запевняв, що дасть згоду перейти до ПЦУ, але потім відмовився від своїх слів.

«Священик відмовлявся передати ключі від храму та закрився у парафіяльному домі. Йому тут у нас не зле жилось. Бабці підкормлювали, як могли. Жив на всьому готовому, як то у селі є. Ми пропонували йому по-мирному перейти. Громада зініціювала збори. Його попередили про них, запросили прийти. Але він просто проігнорував нас, не прийшов і навіть не попередив. Той московський піп якось кричав, що він є солдатом армії, от тільки не уточнив якої,» – розповідає LMN сільський депутат Іван Германович.

Збори провели ще у неділю, 13 січня. Після того біля парафіяльного дому, де отець живе, влаштували чергування – чекали, коли отець вийде на вулицю, щоб з ним поговорити. Та священик на контакт не йшов.

Цієї ночі селянам урвався терпець. Вони виламали двері. Отець утік до підвалу та створював вигляд, що править там Службу. Близько 2.00 разом з правоохоронцями місцеві активісти вивели священика з будинку, забрали ключі від храму та провели його до дороги, де ходять автобуси.

«Тут його прихильників вже не багато залишилось. Десь так, може, 7-8 сімей на все село знайдеться. Але вони були готові стояти за ним до останнього, одного хлопця побили навіть. Нам насправді немає діла до отця Іллі, хай собі служить з миром. Але точно не в нашому селі, а бажано не в нашій країні. Надіємось, його московські друзі у біді не кинуть. Отець в області друзів багато має, точно знаємо, що не пропаде,» – розповідає 30-річна жителька села Олена.

Відео