На Турківщині від гадюк потерпіли двоє односельців: жінку лікарі виводили з важкого стану | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
На Турківщині від гадюк потерпіли двоє односельців: жінку лікарі виводили з важкого стану
27 Червня, 13:04
logo-black

На Турківщині від гадюк потерпіли двоє односельців: жінку лікарі виводили з важкого стану

Юлія Швидко

Вчора до Турківської районної лікарні привезли двох мешканців зі села Карпатське – 26-річну жінку та 19-річного чоловіка, які в різний час та в різних місцях потерпіли від гадюк. Стан хлопця був середньої важкості, на його лікування пішов один день. Жінка ж була у значно важчому стані. Лікарям довелося її виводити з анафілаксії.

«Хлопець лежав під машиною, ремонтував її. Плазун укусив його в руку. Уже помітив, коли той відповзав. З цим пацієнтом легко справилися, сьогодні вже виписали додому, – розповідає LMN заступник головного лікаря Турківської райлікарні Петро Ігнацевич. – З пацієнткою була більша проблема. Її вкусила гадюка у стопу, коли вона складала сіно. Від зміїної отрути пішла анафілактична реакція – не могла ковтати, було важке дихання, розмовляла, але слабенько. Доводилося виводити її з цього непростого стану, але наші лікарі, на щастя, справилися. На сьогодні вже немає загрози її життю. Працювати з такими пацієнтами, як і в інших лікарнях, доводиться без протизміїної сироватки».

Медик зазначає, що цього року особливо багато змій.

«У попередні роки за червень могло бути троє-четверо потерпілих від гадюк. Цього року ми вже мали вісім таких пацієнтів», – додає Петро Ігнацевич.

Фото: ілюстративне

Відео