Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
На вершині гори на Сколівщині планують побудувати монастир УПЦ МП
02 Вересня, 12:10

На вершині гори на Сколівщині планують побудувати монастир УПЦ МП

На горі Високий верх, що на Сколівщині, планують збудувати монастир УПЦ МП. Культову споруду хочуть збудувати поруч з існуючою каплицею УПЦ МП. Про такі наміри представники церкви нещодавно повідомили місцеву громаду. Проти ідеї зведення монастиря уже висловились науковці.  Місцева влада заявляє, що дозволів на таке будівництво не видавала, передає Zaxid.net.

На горі Високий Верх ще у 2011 році місцева парафія УПЦ МП збудувала каплицю святого Іллі. Споруду збудували за кошти тодішнього народного депутата від «Партії регіонів», бізнесмена Ігоря Лисова. Нещодавно представники цієї церковної громади виступили з ініціативою збудувати поруч із каплицею невеликий монастир.

Гора Високий Верх розташована на території національного парку «Сколівські Бескиди», однак юридично не вважається його частиною. Фактично ця територія є землями запасу Росохацької сільської ради. За словами секретарки сільради Галини Пауш, з приводу можливості будівництва монастиря ніхто до сільської ради не звертався. Як повідомив керівник відділу містобудування та архітектури Сколівської РДА Олег Кончевич, до районної адміністрації за погодженнями документів на нове будівництво звернень не було.

«Для того, щоб було якесь будівництво, треба мати у власності земельну ділянку. Щоб взяти земельну ділянку, яка розташована за межами населеного пункту, має бути детальний план території. Ніхто поки що не звертався про розробку такого плану», – каже Олег Кончевич.

image-1-12
image-27

Представник Ігоря Лисова місцевий житель Михайло Комарницький підтвердив, що бізнесмен хоче збудувати невеликий монастир на горі.

«Людина віруюча хотіла щось зробити… То навіть не монастир, а невелику келію хотіли побудувати, щоб один або два священики там завжди були, якщо люди прийдуть, щоб була відкрита церква. Я вважаю, що це дуже добре. Колись ніхто з людей і не ходив туди, а зараз купа людей приходить помолитися. На капличку у Лисова вже є 10 соток. Він планував, що, може, йому дадуть дві сотки для тої келії. Але якщо ні – то попри капличку поміститься», – говорить Михайло Комарницький.

На ініціативу будівництва монастиря в горах уже відреагували в науковому середовищі. Інститут екології Карпат НАН України звернувся до Сколівської районної ради та РДА з проханням звернути увагу на наслідки, до яких може призвести нове будівництво.

«Росохацькі полонини є осередками рідкісних і зникаючих видів субальпійської флори та фауни. Також важливим елементом Карпатського екологічного коридору регіонального та міжнародного значення. Будівництво будь-яких капітальних споруд на вершинах призведе як до руйнування селищ та незворотних втрат біологічного різноманіття, так і до іміджевих втрат нашої держави на міжнародному рівні», – йдеться у зверненні Інституту екології Карпат.

За словами наукового співробітника Інституту Оксани Марискевич, щоб бути ближче до Бога, цілком не обов’язково знищувати унікальні екосистеми Росохацьких полонин, які сформувалися протягом тривалого періоду.

Зазначимо, 62-річний Ігор Лисов є бізнесменом, власником будівельної компанії «Ліко-Холдинг». Протягом 2006-2012 років був народним депутатом України від «Партії регіонів».

У 2010 році Ігор Лисов спонсорував будівництво нового храму у мікрорайоні Теремки в Києві. Планувалось, що храм належатиме до Української афтокефальної церкви. Однак збудований храм освятила УПЦ МП. У 2018 році ця Ігор Лисов погодився на перехід цієї церкви до ПЦУ.

2011-го року Ігор Лисов профінансував будівництво каплиці на горі Високий Верх у Сколівських Бескидах. Сакральну споруду збудували на висоті 1176 метрів і її навіть внесли у Книгу рекордів України як «найвищу точку Православ’я України».

Фото: Захід.нет.

Схожі новини