На військовий облік жінок братимуть лише за їх згодою, – Генштаб | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
На військовий облік жінок братимуть лише за їх згодою, – Генштаб
14 Липня, 15:13

На військовий облік жінок братимуть лише за їх згодою, – Генштаб

У Генеральному штабі ЗСУ пояснили, як і коли жінок братимуть на військовий облік. Так, за їх даними, досвід воєнного часу доводить, що в державі на сьогодні немає гострої необхідності суттєво збільшувати кількість жінок на військовому обліку. Саме тому ухвалено рішення, що на облік жінок братимуть виключно на добровільних засадах.

«Проведення загальної мобілізації під час війни з російською федерацією засвідчило, що на військову службу до Збройних Сил України та інших військових формувань призвані близько 1% жінок від загальної кількості мобілізованих», – йдеться в роз’ясненні Генштабу.

Там додають, що більшість жінок призначено на посади медичного персоналу, підрозділів зв’язку, морально-психологічного забезпечення, діловодів, бухгалтерів та кухарів. Наразі у війську потребують жінок-фахівців у сферах медицини, радіотехніки та харчових технологій.

«Зважаючи на це, Головним управлінням персоналу Генерального штабу Збройних Сил України опрацьовано пропозиції щодо взяття жінок на військовий облік військовозобов’язаних лише за їхньою згодою», – пояснили в Генштабі.

Також пропонується розпочати проведення заходів із включення жінок до військового обліку не раніше ніж через місяць пійсля завершення особливого періоду в державі.

Відео