Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
На вітровому склі автівки водії будуть зобов’язані встановити чипи
02 Травня, 12:26
logo-black

На вітровому склі автівки водії будуть зобов’язані встановити чипи

Юлія Швидко

З 7 травня для українських водіїв оновили формат документа про успішне проходження автівки перевірки технічного стану. Відтепер паперовий бланк протоколу буде видаватися водієві у комплекті зі самоклейною міткою радіочастотної ідентифікації. Водій повинен закріпити цей чип в правій верхній частині вітрового скла зсередини.

Це стане обов’язковим для власників пасажирських або вантажних легковиків, які використовуються для прибутку, вантажівок та причепів, автобусів, що перевозять небезпечні вантажі, таксі.

«Звісно, якщо усі ці категорії водіїв працюють офіційно. Трапляються випадки, коли таксисти возять пасажирів без ліцензії. Тоді доводиться говорити лише про особисту відповідальність самого водія. Ми не маємо підстав змусити його пройти техогляд», – говорить LMN Денис Пилат з Територіального сервісного центру МВС у Львівській області.

Таке нововведення викорінить фальсифікації протоколів ОТК. Також полегшить роботу контролюючим органам.

«Найближчим часом правоохоронці отримають спецзасоби, завдяки яким на відстані зможуть перевіряти, чи допущено транспортний засіб до участі в дорожньому русі. Вони зчитуватимуть інформацію зі самоклейної мітки, – додає Денис Пилат. – Оновлений технічний огляд водії можуть проходити на державних та приватних СТО, які акредитовані на сайті ТСЦ. Немає фіксованої вартості такої процедури. Ціну на техогляд кожна СТО встановлює самостійно. Водії, які мають отримати чипи, не повинні уже 7 травня поспішати на станцію. Вони можуть це зробити, коли закінчиться термін від попередньої перевірки».

Не повинні проходити техогляд приватні автомобілі, мотоцикли, мопеди.

Під час перевірки автівки на СТО визначають справність її системи гальмового і рульового керування, зовнішніх світлових приладів, пневматичних шин і коліс, світлопропускання скла, газобалонного обладнання.

У Львові, зокрема, перейти оновлений техогляд можна на СТО на вул.  Польовій 55, на вул. Пластовій, 10, на вул. Городоцькій, 47. Також такі станції є у кожному райцентрі на Львівщині.

Фото: ілюстративне

Схожі новини