Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
На візку та з собакою: на Львівщину евакуювався ліквідатор Чорнобильської катастрофи
21 Липня, 17:25

На візку та з собакою: на Львівщину евакуювався ліквідатор Чорнобильської катастрофи

Сьогодні на Львівщині живе понад 240 тисяч офіційно зареєстрованих переселенців, серед них — житель Северодонецька, ліквідатор катастрофи на Чорнобильський АЕС Олександр Афанасенко. Про історію чоловіка розповіла пресслужба ЛОВА.

Олександр Афанасенко прожив у Сєвєродонецьку 74 роки, та війна змусила його у поважному віці покинути домівку. Спочатку в Покровськ, а згодом у Львів чоловіка вивезли волонтери Червоного Хреста, та якби не вони, Олександр досі залишався б в рідному місті.

Проте під окупацією залишилися донька та внук, які вже довго не виходять на зв’язок, та чоловік не втрачає надію і щодня набирає номер мобільного найріднішої людини.

«Олександр Афанасенко пересувається на інвалідному візку, тому самостійно евакуюватися йому було б складно. Хвороба — наслідок катастрофи на Чорнобильській АЕС. Чоловік працював ліквідатором в травні-липні 1988 року», — йдеться у повідомленні.

Сьогодні чоловік знайшов прихисток на Львівщині у Підбузькому геріатричному пансіонаті. Та не сам, разом із Олександром прихисток знайшла і його домашня улюблениця – собака Герда. Вона живе на господарському дворі закладу.

Незважаючи на пережите, чоловік він не падає духом. У пансіонаті почувається в безпеці та отримує необхідний догляд.

Схожі новини