Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
На Яворівщині батько дитини з інвалідністю потребує трансплантацію кісткового мозку
29 Травня, 17:50
logo-black

На Яворівщині батько дитини з інвалідністю потребує трансплантацію кісткового мозку

 

Софія Мінджоса

 

У 30-річного Миколи Вагеника з селища Шкло півтора місяці тому діагностували апластичну анемію. Чоловіку терміново потрібна трансплантація кісткового мозку, яку зголосилися провести турецькі лікарі. Дружина Миколи просить усіх небайдужих про допомогу.

«Вкінці березня Миколі часто ставало зле, він відчував слабкість, але ми тоді думали, що то все через погоду. За деякий час чоловік дуже зблід і я сказала, щоб пішов здав аналізи, – розповідає LMN дружина Миколи Мар’яна. – Результати були дуже погані. Всі показники крові практично на нулю, гемоглобін 73, при нормі від 130. Миколу поклали в лікарню в Новояворівську. До нього часто приїжджали друзі і родичі, я не мала змоги, бо мусила сидіти з дитиною. Одного вечора лікар підійшов до друга і сказав, що в Миколи підозра на рак крові, везіть його в іншу лікарню.»

Хворого відвезли у львівську лікарню, однак і там лікарі не могли поставити йому діагноз.

«Впродовж трьох тижнів Микола здавав багато аналізів, лікарі відправляли їх у Київ. За якийсь час у чоловіка діагностували апластичну анемію. Така хвороба виникає у трьох людей з мільйона на рік. Мабуть, тому лікарям було так важко поставити діагноз. Кістковий мозок Миколи не виробляє достатню кількість червоних тілець, він весь забитий жиром. Два тижні тому ми шукали донорів, бо в чоловіка рідкісна група крові. Зараз йому постійно здійснюють переливання. Але довго так тривати не може, потрібно робити трансплантацію кісткового мозку», – каже Мар’яна.

Донором для Миколи зголосився стати його рідний брат. Чоловіки 6 червня летять у Туреччину на консультацію.

61284149_2171884776258879_2557359012781752320_n-2

«Ми не знаємо, чи підійде брат як донор. Якщо ні, то будуть шукати в базі клініки іншого, але це вже коштуватиме набагато дорожче. Зараз нам сказали розраховувати на суму від 150 до 250 тисяч доларів. Ми не маємо таких грошей, бо кожна копійка йде на реабілітації доньки. Я ніде не працюю, бо доглядаю за нашою Софійкою, у неї діагностували ДЦП. 5 років тому ми мали ще одну біду – лікарі при родах скалічили мені дитину», – крізь сльози говорить Мар’яна.

Миколи працює виконробом на будівельній фірмі. Він єдиний годувальний сім’ї.

«У нас таке страшне вдома твориться. Всі дуже переживають за Миколу. Він зараз навіть три сходинки пройти не може, йому важко. Не дай Боже отримає якусь травму, може втрати всю кров, – каже Мар’яна. – Микола, мабуть, і раніше хворів, але вдома була хвора дитина, тому він не хотів створювати нові проблеми, не хотів, щоб я переживала, мовчав.»

Кошти можна переказати на картку Миколи Вагеника 5168 7422 2083 3077.

 

Фото з інстаграму Мар‘яни Вагеник

Схожі новини