На Яворівщині скажений кіт накинувся на чотирьох людей | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
На Яворівщині скажений кіт накинувся на чотирьох людей
03 Квітня, 14:33
logo-black

На Яворівщині скажений кіт накинувся на чотирьох людей

Антоніна Скляренко

В селі Оселя Яворівського району епідеміологи знову зареєстрували випадок сказу. Цього разу недугою заразився домашній кіт, він не був вакцинований.

«Кіт накинувся спочатку на господиню, потім на її маму. Коли вони його годували, вкусив за руку. Потім підійшов господар, той ще його вхопив за руку. Та найгірше, що тварина вкусила їхню дитину, яка в третьому класі вчиться. Говорив з господарем, казав, що подумав, наче котові на хвіст хтось став, тому він такий сердитий і кидається. Але потім зрозумів, що з ним щось не те. Упіймав і кинув у клітку», – розповідає сільський голова Оселі Іван Лутчин.

Сім’я одразу звернулася до лікарні. Кіт після того, як просидів 7 днів у клітці, – здох. Його забрали на експертизу і підтвердили – тварина справді хворіла сказом. Це вже другий випадок в Оселі за останні місяці. У кінці січня сказ було виявлено у домашнього собаки.

«Після того випадку собак у нашому селі вакцинували. Але пса в домі, у якому тепер сказився кіт, – оминули. Чому так, не можу сказати. Виявилося, він не був включений у комісію санстанції. Кіт також не був вакцинований. Підозрюємо, що заразився він від лиса. Кругом Оселі – ліси. Лиси спокійно розгулюють по дворах. Крадуть курей. Подвір’я господарів, де виявили скаженого кота, за два кілометри від лісу, в самому центрі села, але лисиці і сюди доходять. Мали би бути якісь планові відстріли цих хижих тварин, але чомусь не проводяться», – додає голова.

У ГО «Товариство мисливців та рибалок Оселя» кажуть, після випадку у січні виходили спеціально на полювання лиса до лісу.

«Вполювали лиса і віддали на експертизу. В нього сказу не виявили. Ніяких випадків із сказом тварин не було і в інших сусідніх селах», – каже Іван Баляк із громадської організації.

Відео