На Яворівщині церковний скандал: від служб усунули греко-католицького священика – Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
На Яворівщині церковний скандал: від служб усунули греко-католицького священика
09 Грудня, 11:36

На Яворівщині церковний скандал: від служб усунули греко-католицького священика

У селищі Краковець Яворівського району від Богослужінь на рік усунули місцевого пароха Івана Кащука. Священик проводив служби разом із своїм сином, а він отець іншої єпархії.

“Отець Іван Кащук залишається греко-католицьким священиком. Проте на парафії урядуватиме інший отець”, — каже отець Юстин Бойко, синкел у справах монашества Львівської архиєпархії УГКЦ. Повідомляє газета Експрес.

Отцю не можна служити літургію, молебні, акафісти, вечірні, утрені, уділяти Святі Тайни, проводити хрещення, похорони.

Іван Кащук навчався у Московській семінарії, якийсь час служив як православний священик, а в 90-их роках перейшов у лоно УГКЦ. Постійно правив у Краковці. Двоє синів отця теж пішли вчитись на священиків, у православній академії.

“Молодший син Івана Кащука, Мар’ян, закінчивши семінарію у 2006 році. Не став одразу священиком.  Висвятився лише в жовтні цього року єпископом УАПЦ. А його у свій час виключили з Церкви Київського патріархату. Батько одразу ж привів сина до церкви, став проводити спільні богослужіння. З отцем Іваном мали розмову. Просили його так не робити, бо порушував канон Кодексу Канонів Східних Церков. Там зазначено “Католицьким священикам забороняється співслужити Божественну Літургію разом з некатолицькими священиками або служителями”. Власне, не йдеться про жодні інші служіння — ми ж часто маємо екуменічні молебні, де співслужимо зі священиками інших Церков. Але служити спільно Євхаристію — не можна. Запропонували синові Мар’яну перейти до УГКЦ.  Для цього треба відбути дворічний вишкіл. Той відмовився”, – додає Бойко.

Щоб вирішити ситуацію, до Краковця приїздив сам єпископ Володимир. Але місцевий священик закрив церкву і не впустив його. Зараз у селі збирають підписи за перехід громади у православ’я. Місцеві кажуть, отець Іван за всяку ціну хоче залишити парафію синові.

Львівська архиєпархія покарала священика на рік. Але якщо отець покаїться, готові простити йому та відновити повноваження в церкві. До тих пір адміністратором парафії буде інший священик.

Відео