На засіданні Ради Безпеки ООН обговорили питання мови та звільнення моряків | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
На засіданні Ради Безпеки ООН обговорили питання мови та звільнення моряків
17 Липня, 07:47

На засіданні Ради Безпеки ООН обговорили питання мови та звільнення моряків

Рада безпеки ООН вкотре на своєму засіданні обговорила український закон про мову, який цього дня набув чинності.

На засідання відбулась дискусія щодо мовного питання у Криму.

Постійний представник Росії в ООН Василь Небензя: «До речі, у Криму можна ознайомитися з системою освіти трьома “державними” мовами Криму: російською, українською та кримськотатарською».

 

Постійний представник України в ООН Володимир Єльченко: «У Криму діяли сім українських і 15 кримськотатарських шкіл до російської окупації 2014 року. Окупаційна влада закрила всі українські та половину кримськотатарських шкіл».

Країни ЄС нагадали про зобов’язання Росії звільнити українських моряків.

Про це представники Бельгії, Франції, Німеччини, Польщі, Британії та Естонії заявили у спільній заяві на брифінгу по завершенню Радбезу ООН.

«Ми закликаємо Росію звільнити без усіляких додаткових вимог всіх 24 українських військовослужбовців, незаконно затриманих 25 листопада у Керченській протоці та негайно повернути захоплені українські кораблі відповідно до зобов’язуючого наказу Міжнародного трибуналу з морського права, ухваленого 25 травня.

 

Ми очікуємо, що Росія негайно перестане роздмухувати конфлікт та утримається від дій, які підривають імплементацію Мінських домовленостей, які передбачають повне відновлення контролю українським урядом над територіями, як передбачено угодою. Ми засуджуємо недопустимий напад на медичний транспорт українських Об‘єднаних сил поблизу селища Водяне 1 липня, який призвів до трьох жертв. Ми закликаємо всі сторони повністю виконати свої зобов’язання за Мінськими угодами. Починаючи з всеосяжного та тривкого припинення вогню та відведення важкого озброєння», – відзначили вони.

Під час переговорів радників президентів у “нормандському форматі” було досягнуто домовленостей про обмін “певними кількостями” полонених.

Про це повідомив заступник глави Офісу президента Вадим Пристайко.

«Сторони домовились протягом місяця здійснити обмін полоненими у можливих форматах 10 на 10 або 15 на 15. Конкретних імен не обговорювали, це вирішуватимуть омбудсмени під час засідання у Мінську», – заявив Пристайко.

Уповноважені з прав людини в Україні і Росії мають намір звернутися до президентів двох країн з проханням про помилування деяких засуджених.

Про це сказала український омбудсмен Людмила Денісова.

«Я теж привезла вам список, який містить 150 кейсів. Це громадяни України, які утримуються на території Російської Федерації і в Криму, в тому числі 24 моряка. Я б вам хотіла його передати, щоб ви звернули свою увагу так, як ви це вмієте робити, щоб всі питання гуманітарного блоку були вирішені, щоб підтримувалися ці громадяни України, які перебувають у непростих умовах, тому що місця несвободи – це непрості місця для наших громадян і для громадян РФ, які перебувають в Україні”, – сказала Денісова.

 

Фото: Укрінформ

Відео