На Жовківщині мешканці двох сіл протестують проти облаштування сміттєзвалища на їх території | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
На Жовківщині мешканці двох сіл протестують проти облаштування сміттєзвалища на їх території
20 Лютого, 14:34
logo-black

На Жовківщині мешканці двох сіл протестують проти облаштування сміттєзвалища на їх території

Уже рік мешканці сіл Кунин та Бір-Кунинський Добросинсько-Магерівської тергромади протестують проти створення на території місцевого природного заповідника сміттєпереробного заводу разом з полігоном регіонального значення. Люди переконані, що це може нашкодити місцевій екосистемі, зокрема, отруїти підземні води.

«Робити сміттєзвалище регіонального масштабу там, де сміття немає – це «відмивання» грошей. Інвестор цього проєкту каже, що грошей на нього немає, він сподівається на те, що коли мешканці Львівщини почнуть користуватися сміттєзвалищем, то гроші будуть. А ще – це є паркова зона з болотистою рівниною. І для створення такого підприємства потрібно, як мінімум, осушувати територію, бо є ризик, що все піде під землю. Також там сконцентровані ліси, а для будівництва їх треба зрубати», – розповіла LMN обурена мешканка громади.

Територія, яку виділяють під сміттєвий полігон
Територія, яку виділяють під сміттєвий полігон

Щоб реалізувати проєкт «Про будівництво сміттєзвалища» у селі Бір-Кунинський, сільська рада планує використати понад 100 га землі ландшафтного парку «Природний заповідник Розточчя».

Аби розпочати роботу над проєктом, сільська рада повинна була отримати дозвіл суміжних територій Жовківської громади. На сесії міської ради Жовківська громада не погодила такі дії, проте через деякий час Добросинсько-Магерівська сільська рада офіційно заявила, що ніяких претензій суміжні території не мають.

«Зараз цей проєкт називається «Розвиток сіл Кунин та Бір-Кунинський». Та у цих селах немає розвитку: їх занедбували та не фінансували будівництва доріг й інфраструктури протягом багатьох років, у них ніколи не було виробничих потужностей. Протягом 5 років приросту населення у цих селах немає», – кажуть члени ініціативної групи, яка виступає проти будівництва заводу.

Приміщення у якому планують провести громадські слухання

Відомо, що на 28 лютого 2023 року сільська рада запланувала громадські слухання, на яких розглянуть проєкт генерального плану с. Кунин та с. Бір-Кунинський Добросинсько-Магерівської територіальної громади. Загалом у цих селах мешкають 757 осіб, а слухання хочуть організувати у залі відділу освіти, площа якого – 45 м2. Більше того, слухання заплановані на робочий день, вівторок, об 11 годині дня, коли більшість людей працюють.

Тому громада зареєструвала звернення до сільської ради, щоб перенести дату слухань на вихідний день та організувати їх в селі Кунин у більшому за площею приміщенні.

Олена Лещенко

Відео