Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
На Жовківщині людей запрошують до цілющого джерела
24 Грудня, 12:36

На Жовківщині людей запрошують до цілющого джерела

В лісовому масиві неподалік села Монастирок, що в Жовківському районі, тече джерело «Маруся». Місцеві кажуть вода лікує від раку та ставить на ноги тих, хто не може ходити.

“Біля джерела навіть сама атмосфера якась інша, так добре спокійно. Які б переживання не рвали душу, біля води все як рукою змиває. До нас люди ген з усіх сторін їдуть, хтось води попити,  хтось додому собі набрати, бо дуже м’яка і смачна. А хтось і оздоровитися”, – розповідає місцева Анна Крайна.

Про виникнення самого джерела ходить багато легенд.  Одна із них про дівчинку Марусю. Яка була не зрячою. Але під час молитви їй явилась Богородиця і вона почала бачити. Коли привела на місце з’яви людей, там місцеві побачили джерело. Від тоді його називають «Марусею».

У 1871 році селяни на цьому місці власними пожертвами збудували каплицю Положення Пояса Пресвятої Богородиці. Того ж року єпископ Перемиський надав джерелу статус відпустового місця . У 2006 роцi бiля пiднiжжя статуї вмонтовано капсулу з голгофською землею, привезеною прочанином iз Єрусалима.

На мiсцi джерела споруджено капличку та басейн-купiль, посерединi якого – Хрест. Його треба тричi обiйти у святiй джерельнiй водi з вiрою в серцi.

Деякi прочани, шукаючи зцiлення вiд найважчих недуг, зустрiчають у Заглинi 12 свiтанкiв.

“У 1968 роцi, помившись у цій джерельній воді, на ноги пiднявся iнвалiд дитинства, почав ходити.  Є випадок, що дівчинка хвора на лейкемію видужала, помолившись тут і напившись води. Дружина священика у 1998-му позбулась хвороби печінки. А в 2005 мешканка села Яцкiв отримала зцiлення пальцiв, якi вже збиралась ампутувати. Усi цi та iншi випадки зафіксовані. Ми впевнені, що то Богородиця їх творить. Треба тільки вірити”,  – каже жінка.

Схожі новини