Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
На Жовківщині люди утворили ціле звалище сміття
28 Грудня, 16:22

На Жовківщині люди утворили ціле звалище сміття

В селі Нова Скварява, що в Жовківському районі, екологи виявили ціле стихійне звалище сміття. Його утворили самі мешканці.

“Нам поскаржився один із мешканців Нової Скваряви, начебто недалеко від села утворилось величезне звалище побутових відходів. Здійснили туди виїзд. Сказати, що я шокований, то нічого не сказати. На що люди перетворили це місце», – каже депутат Жовківської районної ради Ігор Муравський.

Спочатку смітник селяни утворили на місті колишнього піщаного кар’єру. У вирви, які залишилися після видобування, сипали непотріб. Пакети із органічними відходами, старі меблі, залізяччя, пластик.

«З державного бюджету було виділено близько 200 тисяч гривень, щоб смітник рекультивувати. Викопали спеціальні канави, щоб запобігти в подальшому вивезенню сміття. Але це людей не зупинило. Нова Скварява розташована в зоні депресивної лійки і в межах одного кілометра тут стоять скважини, які постачають воду в Жовкву і Львів, – додає Муравський. – Тепер “новий” смітник маємо за декілька метрів від житлових будинків, і тут вже банальна халатність сільського голови”.

Завтра в селі має приїхати лабораторія із Державної екологічної інспекції області. Вона візьме на аналіз грунт і оцінить збитки нанесені навколишньому середовищу. Депутат також склав акт, зараз очікує реакції Національної поліції, прокуратури, Львівської обласної та Жовківської районної державних адміністрацій.

6zyd8hnywtj4l7fbyo7zx1073
48987201_2312765415454446_3023451341939802112_n
Схожі новини