На Жовківщину повернулися рисі та олені (доповнено) | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
На Жовківщину повернулися рисі та олені (доповнено)
24 Лютого, 11:17
logo-black

На Жовківщину повернулися рисі та олені (доповнено)

Антоніна Скляренко

Нещодавно недалеко від Жовківської філії ДП «Укрветсанзавод» з’явилася червонокнижна рідкісна рись, якої не було на цій території понад тридцять років. Місцеві екологи бояться, щоб тепер їх не знищили браконьєри.

 

 

«Кілька днів тому охоронець «Укрветсанзаводу» почув постріли в польовій зоні, одразу за підприємством. Злякався і того вечора нікого не повідомив, а вже наступного дня розказав директору. Припускаємо, що це  браконьєри полювали на дичину. Її зараз розвелось якраз на тій території. Зокрема бачили красиву дику рись. У полі багато гризунів, вона має чим харчуватись. На наших теренах цього звіра вже років 30, як не було, тоді люди винищили, не хотілося б, щоб все повторилося. У рисі в травні перший приплід очікується, можна розвести цих тварин та збагатити нашу фауну», – розповідає LMN еколог та депутат Жовківської райради Ігор Муравський.

 

Чоловік каже, в лісовому масиві біля філії «Укрветсанзавод», крім рисі, були помічені також  червонокнижні лосі, косулі, розвелись куропатки, лисиці, зайці, появились вовки.

«Там доволі відокремлена і віддалена від житлового масиву територія. Зараз думаємо, як зробити так, аби диких тварин уберегти від браконьєрів. Їм же насправді байдуже, в кого стріляти. Зазвичай це роблять для розваги. Радились з керівником лісгоспу. Будуть попереджені єгері. Назустріч нам згодилися піти  і керівництво ветсанзаводу. Пообіцяли обладнати ще додаткові камери відеоспостереження по периметру, що допоможе в разі чого негайно реагувати на знищувачів живої природи», –  додає Муравський.

Еколог також просить, якщо комусь відома якась інформація про браконьєрів, негайно повідомляти йому або поліцію.

Нагадаємо, поліція Буського району разом з працівниками Держлісгоспу досі розшукують браконьєрів, які 31 січня убили вагітну самку лося у Грабівському лісництві, що належить «Буському лісовому господарству».

 

Фото: ілюстративне

Відео