Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
На Жидачівщині 11-річна дівчинка вдихнула канцелярський цвях
21 Листопада, 14:22

На Жидачівщині 11-річна дівчинка вдихнула канцелярський цвях

Сьогодні уночі, 21 листопада, хірурги Львівської обласної дитячої лікарні ОХМАТДИТ прооперували 11-річну школярку зі Жидачівського району, яка вдихнула канцелярський цвях.  Його довелося діставати із бронхів пацієнтки, повідомляють на своїй сторінці у Фейсбук працівники ОХМАТДИТу.

«Дівчинка гуляла з подругами. Вони жартували, аж доки одна з них випадково не вдихнула канцелярський цвях. Дівчинка почала кашляти, батьки відвезли її до найближчої лікарні, однак там їй не змогли допомогти, – кажуть львівські медики. – Маленька пацієнтка з канцелярським цвяхом потрапила в ОХМАТДИТ сьогодні вночі. Її до нас привезла «швидка» з Ходорівської міської лікарні. Дитині зробили рентген-знімок і слова дівчинки про стороннє тіло у бронху підтвердилися – на знімку чітко видно цвях».

Пацієнтку терміново взяли в операційну. Рятували дівчинку хірурги Олександр Колодій та Данило Іваськевич. Це було дуже ювелірне втручання, адже діаметр трахеї дитини всього 8 мм і працювати там щипцями непросто, завжди є ризик профузної кровотечі, що означає смерть дитини, зазначають лікарі.

«Ми виконали ригідну трахеобронхоскопію під наркозом. Спеціальними ендоскопічними інструментами – щипцями під оптичним контролем – з правого проміжного бронха дитини дістали канцелярський цвях з пластмасовою частиною і гострим вістрям. То було непросто, адже пластмасова частина цвяха повністю перекрила бронх так, що нижня доля правої легені майже не функціонувала», – розповів хірург Олександр Колодій.

 

Усе пройшло без ускладнень, дитина вже сьогодні поїхала додому. До речі, у практиці Олександра Юрійовича це всього 3 випадок, коли дитина ковтає цвях.

Лікарі попереджають батьків: якщо ваша дитина випадково проковтнула сторонній предмет, не вагайтесь – одразу до лікаря.

Фото: Фейсбук

 

Схожі новини