На Золочівщині досі розбирають збитки, що робили на Йордан | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
На Золочівщині досі розбирають збитки, що робили на Йордан
24 Січня, 16:13
logo-black

На Золочівщині досі розбирають збитки, що робили на Йордан

Антоніна Скляренко

Тиждень на автобусній зупинці села Якторів, що у Золочівському районі, стоять дерев’яні сани. Їх сюди витягли в ніч на 19 січня. Так місцеві робили одне одному збитки.

«Всюди на Андрія, а в нас на Йордан. В цю ніч страшне, що робиться. В одного чоловіка три фіри дров на дорогу винесли, виклали загату, в когось дерев’яний туалет вкрали, а от в мого сина сани поцупили. Він ними на роботу в ліс їздив, коней має. А тепер відпочивати мусить, бо сани на автобусній зупинці», – розповідає місцевий мешканець Михайло Франчишин.

В Якторові до збитків підходять з гумором. Ніхто ні на кого не ображається. Помагати ліквідовувати зроблене також йдуть всім селом.

«Кажуть, брат мій помагав ті сани з двору виносити. Тепер разом з ним думаємо, як їх зняти звідти. Прийдеться 4-5 хлопців з села взяти, а ще погрузчик попросити. Та й помалу спустити їх додолу. В нас до того всі з гумором підходять, це ж традиція така. То за радянських часів за такі витівки можна було в міліцію потрапити – як за хуліганство», – додає чоловік.

Нагадаємо, в Андріївську ніч, 13 грудня, невідомі у селі Воля-Висоцька в Жовківському районі встановили фіру на даху однієї із зупинок. Віз простояв там кілька днів.

Відео