Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
На Львівщині визначили «Топ-10 найкращих» Народних домів
23 Квітня, 13:45
logo-black

На Львівщині визначили «Топ-10 найкращих» Народних домів

Тетяна Пасічник

На Львівщині нещодавно провели конкурс «Топ 10 народних домів». Населеним пунктам, які увійшли в десятку, дарують 60 тис. грн на реалізацію певного проекту.

У рейтингу переможців – Народний дім селища Поморяни, що на Золочівщині. Голова селищної ради каже, така заслуга насамперед у директора дому Уляни Стадник.

«Вона тільки нещодавно зайняла посаду і одразу взялась активно розвивати культурну сферу у Поморянах, – каже Бас Володимир. – В нас є танцювальний колектив «Іриски», вони вже 5 років займають призові місця , їздять на різні конкурси, це найбільша наша гордість! Селище зацвіло, тому ми дуже вдячні, що Уляна Стадник подала заяву на цей конкурс, тепер у нас ще більше можливостей розвиватись».

Директор Народного дому розповіла, як вдалось перемогти.

«Найбільше звертали увагу на наявність колективів, активність молоді. Скільки виступів відбулось за останні 2 роки, чого досягли,- каже Стадник. – В нас, на щастя, танцює 60 дітей віком від 4 до 17 років. Ділю учнів на три групи. Також функціонує театральний гурток. Його відвідує 25 дітей. Ми працюємо, в нас багато виїздів. Це, думаю, і стало сильною стороною».

У селищній школі навчаються діти з багатьох навколишніх сіл, тому гуртки відвідують не лише місцеві. Уляна Стадник каже, на що витратити виграні кошти ще вирішують.

«Нам минулого року відкрили оновлений танцювальний зал, в ньому є все, що потрібно. Однак бракує дзеркал великих, щоб діти могли бачити, як танцюють. Напевно, це буде перше, що купимо,- розповідає. – Ще в нас є проблема – немає туалету. На танці ходять 4-річні дітки. Це велика проблема, особливо взимку. Однак незнаю, чи на такі потреби можна витратити ці кошти. Якщо ні – придумаємо щось інше».

У десятці переможців також є Народний дім міста Судова Вишня на Мостищині, села Більче на Миколаївщині та селища Лопатин Радехівського району. Перелік інших переможців можна переглянути тут.

Організатором конкурсу є департамент з питань культури ЛОДА. Гроші залишаються на державному рахунку. Їх витрати строго контролюватимуть.

Схожі новини