Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
На зупинках громадського транспорту планують зробити міцніше асфальтне покриття
20 Квітня, 15:23

На зупинках громадського транспорту планують зробити міцніше асфальтне покриття

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України планує облаштувати на зупинках громадського транспорту спеціальне асфальтне покриття. Воно більш міцне, тому підходить для автобусів, тролейбусів, маршрутних таксі.

Про це повідомляє прес-служба відомства.

Зазначають, що це завадить руйнуванню. Також мінімізує на цих ділянках дороги хвилеподібні напливи і вибоїни, які з’являються від гальмування транспорту .

«Ми продовжуємо вивчати та аналізувати іноземний досвід у підвищенні безпеки і якості доріг. За підрахунками експертів, такі укріплені ділянки дороги на зупинках можуть прослужити до 30% довше, ніж звичайні», – сказав заступник міністра регіонального розвитку Лев Парцхаладзе.

За словами Парцхаладзе, проектування такого покриття підвищить рівень безпеки людей на зупинках, адже  гальмівний шлях зменшиться до 20%.

У міністерстві зазначили, що в Євросоюзі прийнято вважати небезпечними всі машини, які не можуть зупинитися за 40 метрів при гальмуванні з 100 км/годину. В Україні таких – більшість.

Також гальмівний шлях збільшується в декілька разів в різних погодних умовах (сніг, дощ) та умовах збільшення швидкості, залежить від багатьох факторів як якість дорожнього покриття, стан шин і гальм, маса автомобіля тощо.

Можливість штучного зменшення гальмівного шляху при влаштуванні спеціального міцного покриття на зупинках є цілком обґрунтованою.

Практика проектування такого покриття на зупинках сьогодні розповсюджена в країнах Європи, зокрема, Бельгії та Нідерландах. Крім цього, за кордоном таке покриття є на проїзній частині дороги перед перехрестями та іншими пішохідними переходами з підвищеною загрозою безпеки.

Схожі новини