Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
На звільнених від окупантів територіях фіксуються масові випадки катувань та зґвалтувань, – Денісова
05 Квітня, 15:12

На звільнених від окупантів територіях фіксуються масові випадки катувань та зґвалтувань, – Денісова

Окупанти масово катували та ґвалтували українців. На звільнених територіях українські військові далі знаходять тіла жорстоко вбитих та замордованих людей. Це тіла не лише дорослих, а й дітей. Про ці жахливі злочини в деталях повідомила уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова.

За її словами, у місті Ірпені було знайдено вбитих дітей у віці до 10 років з ознаками зґвалтування та катувань. Скільки саме дітей там замордували росіяни – не розголошують.

Окрім того, на Київщині, у дитячому таборі «Пролісок», де три тижні була база підрозділу армії рашистів, у підвалі було знайдено 5 тіл чоловіків із зав’язаними за спиною руками.

«Їх катували, а потім холоднокровно вбили. Одному із загиблих розмозжили череп ударами прикладу з особливою жорстокістю. Інші були застрелені в потилицю або груди», – написала Людмила Денісова.

У селі Вікторівка, що на Чернігівщині, яке 25 днів перебувало в окупації, росіяни тримали людей у підвалі у заручниках, серед яких були і літні люди, і новонароджені діти. Аби набрати відро води, селян відправляли під конвоєм.

«Їм не давали жодних ліків навіть тим, чиє життя залежить від медикаментів. Людина хвора на астму – померла, її тіло поховали поряд у лісі», – додала Денісова.

У Конотопському районі Сумської області на місцях, де росіяни собі облаштували стоянку вже знайшли щонайменше трьох закатованих мирних українців.

Також Денісова повідомила, що через принесені окупантами інфекції, поширилася низка хвороб, зокрема– вітряна віспа. Де саме поширилася хвороба, Денісова не повідомила.

Зазначимо, катування та вбивства мирного населення є злочином проти людяності та військовим злочином. За це на російських військових очікує Міжнародний військовий трибунал. Україна знову закликає Комісію ООН з розслідувати порушення прав людини під час військового вторгнення РФ в Україну.

Схожі новини