Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
«Начхати верхам, що край цей пустіє…» (ВІДЕО)
31 Травня, 16:55
logo-black

«Начхати верхам, що край цей пустіє…» (ВІДЕО)

Священник зі Старосамбірщини зняв черговий кліп про катастрофічний стан дороги

Чергове відео про катастрофічний стан дороги Стрілки-Мшанець оприлюднив на своїй Фейсбук-сторінці священник зі Старосамбірщини Роман Гром. Цього разу декораціями у кліпі, окрім вибоїн, ям та багнюки й води у них, є протигази, захисні плащі, гумові чоботи. А сюжетом пісні став «факт» про 30-річний карантин.

 

«Нинішній карантин надихнув нас на розповідь про карантин, який триває вже 30 років для 11 гірських сіл Старосамбірщини. Дорога Стрілки-Мшанець постійно перебуває в аварійному стані, що призвело до повного занепаду перспективного регіону. Життя тут, як на справжньому карантині: коли дощ – по дорозі плавають, а в сонячну погоду – задихаються… Можливість пересування дуже й дуже обмежена. Влада міняється, дорога – ні. Терміни з виготовлення проєктно-кошторисної  документації провалені. Від чиновників чуємо тільки обіцянки», – каже LMN отець Роман.

У зйомках кліпу взяли участь місцеві діти, гурт із Дрогобича ModernFolk, пісню виконує молодий актор Назар Титар.

«Начхати верхам, що край цей пустіє, до вмираючих швидка не вспіє, пожежна загрузла, а хата горить, і школярик ламається, і маршрутка стоїть. А дорослі і діти вдома сидять…», – йдеться у пісні.

У відео звучить думка, що не треба цієї дороги, бо там живе мало людей, немає чого розвивати славний бойківський край, хай їдуть на заробітки. Влада ж почекає, коли вимре все.

«Це не просто слова. Про швидку, маршрутки, пожежну – це реальні факти, з якими стикнулися наші люди. А коментарі чиновників про цю дорогу це банальні відмовки. От, до прикладу, проєктно-кошторисна документація, за твердженням проєктантів, мала бути готовою до кінця квітня 2020. Як нам відомо, затримка є за погодженням організації дорожнього руху. Виглядає, що це умисний привід затягнути завершення ПКД. Поліція вже втретє дає відмову, причин не називає», – коментує отець Роман.

Нагадаємо, нещодавно директор департаменту дорожнього господарства Львівської ОДА Орест Шуліковський повідомив, що триває виготовлення проєктно-кошторисної документації на ремонт ділянки протяжністю майже 13 кілометрів автомобільної дороги місцевого значення Мшанець – Стрілки.

За його словами, орієнтовна вартість цієї ділянки дороги за проєктом становитиме близько 270-300 млн гривень. Далі чиновник обіцяє шукати фінансовий ресурс для того, щоб зреалізувати цей проєкт. Окрім того, обіцяє розглянути можливість винайдення додаткового фінансування для ліквідації проблемних ділянок на цій дорозі.

«Ця дорога суцільна проблемна ділянка! І її треба робити, а не “шукати”. Та заява і названа сума 270-300 мільйонів – то своєрідний інформаційний вкид, щоб вражати усіх. Як нам відомо, верхня планка – це 270 млн. Також потрібно говорити, що в загальну суму кошторису входить капітальний ремонт семи мостів, тротуари у кожному селі, освітлення і т.д. Реально цього року нам потрібна основа і один шар асфальту, а це далеко не 300 мільйонів», – констатує священник.

За неповну добу відео переглянули 50 тисяч людей.

“Все буде залежати від (без)діяльності влади. Найголовніше тут, що це не моя особиста боротьба – всіх людей. А разом бойки гори двигнуть не те, що дорогу. Будемо вдаватись до всіх дієвих засобів. Слухати обіцянки “аля наступний рік” не будемо. “Кістка зі столу” – кілька кілометрів не пройде”, – підсумовує отець Роман.

  • 0
  • 2819
Схожі новини