Наїлися блідих поганок: львівські медики рятують трьох пацієнтів з отруєнням грибами | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Наїлися блідих поганок: львівські медики рятують трьох пацієнтів з отруєнням грибами
15 Вересня, 09:17

Наїлися блідих поганок: львівські медики рятують трьох пацієнтів з отруєнням грибами

Через отруєння грибами двоє львів’ян перебувають у важкому стані в реанімації Львівської обласної клінічної лікарні. Ще одна жінка, яка теж отруїлася, має задовільний стан. Лікування одного пацієнта з таким отруєнням обходиться до 250 тисяч гривень, передає Правда тут.

У суботу, 11 вересня, компанія львів’ян – дві жінки і один чоловік – відпочивали на пікніку. Разом з м’ясом вирішили запекти і гриби, які перед тим назбирали у лісі. Думали, що беруть їстівні сироїжки. Проте невдовзі після їх вживання з’явились симптоми отруєння.

«Приблизно в четвертій годині ночі у них з’явилися скарги на профузний пронос, нудоту. Виникли сильна блювота, болі в животі. Вони вдома надали собі першу допомогу, випили сорбенти, промили шлунки. Близько сьомої  ранку госпіталізовані в нашу лікарню», – повідомила в.о завідувача реанімаційного відділення №1 Львівської обласної клінічної лікарні Жанна Ушневич.

Виникнення таких симптомів пов’язують з вживанням блідої поганки, з якою, ймовірно, пацієнти могли сплутати сироїжки.

«При вживанні цих грибів пацієнти не вмирають блискавично. Це отруєння проходить свій певний розвиток, шлях. Спочатку з’являються симптоми гастроентериту і токсин блідої поганки. Тоді він блокує печінкові клітини. Вони гинуть. Ми з перших хвилин починаємо давати медикаменти, які є конкурентами цього токсину, щоб встигнути врятувати печінку», – додала  Жанна Ушневич.

Саме ж лікування складне і дороговартісне. На одного пацієнта обходиться до 250 тисяч гривень.

Медики розповідають, що якраз таки отруєння блідою поганкою є найважчим. І навіть якщо його маленька частинка потрапляє у страву, отруїтись можуть усі, хто її куштував. Найбільша небезпека в тому, що цей гриб і справді дуже схожий на багато інших їстівних. Це підтверджують і самі грибники.

«Бліда поганка досить часто зустрічається в наших лісах. Вона досить схожа на сироїжки, на парасольки. Парасольки популярні в наших грибників, бо вони смачні. Але є велика небезпека, тому що відрізнити їх важко», – зізнався грибник Володимир Перегінець.

Перш ніж іти до лісу по гриби, потрібно ознайомитись, які з них є отруйними, а які – ні, радить Володимир. Адже попри всю схожість є ознаки, за якими можна диференціювати небезпечний.

«Бліда поганка має яйцеподібне потовщення знизу при корені. От і вона має ніби таке плаття під шапочкою. Якщо не знаєш, краще таких грибів не брати», – додав Володимир Перегінець.

Окрім блідої поганки, інтоксикацію можуть викликати й інші види грибів, які мають різний вплив на організм.

Фото: ілюстративне

Відео