“Наказу про евакуацію не було”, – у США заперечують інформацію про виїзд дипломатів з України | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
“Наказу про евакуацію не було”, – у США заперечують інформацію про виїзд дипломатів з України
23 Січня, 10:01

“Наказу про евакуацію не було”, – у США заперечують інформацію про виїзд дипломатів з України

Сполучені Штати Америки не евакуйовують своїх дипломатів з України. Принаймні поки що усі співробітники посольства працюють у звичному режимі.

Про це повідомляє “Голос Америки”, посилаючись на коментар американського високопосадовця. Він, серед іншого, каже, що наказ про евакуацію не надходив.

Відомо також, що Сполучені Штати Америки все ж готуються до екстреної ситуації. Тому якщо в Україні погіршиться безпекова ситуація, США будуть діяти.

Наприклад, тих американців, які зараз перебувають в Україні, вже попереджають про те можливе вторгнення Росії.

“Радимо громадянам США бути поінформованими про повідомлення щодо Росії, яка планує значні військові дії проти України. Якщо буде рішення змінити нашу позицію щодо американських дипломатів та їхніх родин, американські громадяни не повинні очікувати, що будуть евакуації за підтримки уряду США. Наразі для підтримки вильотів доступні комерційні рейси”, – сказав представник Держдепу.

 

Нагадаємо, раніше йшлось про те, що США проінформували Україну про ймовірний початок евакуації членів сімей дипломатів та другорядних співробітників із посольства в Києві вже наступного тижня.

За інформацією джерела, близького до українського уряду, президент Володимир Зеленський розмовляв з цього приводу з держсекретарем США Ентоні Блінкеном і сказав йому, що якщо Сполучені Штати здійснять такий драматичний крок, то це буде “надмірною реакцією”.

 

Відео