Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Нардеп із Львівщини один із тих, хто вносив подання на скасування електронних декларацій
29 Жовтня, 17:01

Нардеп із Львівщини один із тих, хто вносив подання на скасування електронних декларацій

 У списку 47-ми народних депутатів України, які внесли у Конституційний суд подання, на підставі якого скасували електронне декларування, є депутат зі Львівщини – представник групи «За майбутнє» Тарас Батенко, пише Твоє місто.

Серед народних обранців, котрі внесли до Конституційного Суду відповідне подання переважно члени фракції ОПЗЖ: Бойко, Рабінович, Шуфрич, Суркіс, Королевська, Медведчук, але є й  ім’я львів’янина, співголова депутатської групи «За майбутнє» у Верховній Раді України, члена Комітету з питань бюджету – Тараса Батенка.

У 2019 році Батенко обраний до Верховної Ради 9 скликання як самовисуванець та член партії «УКРОП» за 123 округом (Львівська область). Він отримав найбільше голосів виборців округу – понад 45,05 %. Це був найкращий результат у Львівській області серед депутатів-мажоритарників.

Був також народним депутатом 8 скликання. Обраний у 2014 році від партії «Блок Петра Порошенка» за виборчим округом №123 (Львівська область). Голова підкомітету з питань нафтової, нафтотранспортної галузі та нафтопродуктозабезпечення Комітету Верховної Ради України з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки, інформує громадський рух «Чесно».

Нагадаємо, 27 жовтня Велика палата Конституційного Суду України ухвалила рішення у справі за конституційним поданням 47 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України окремих положень законів України «Про запобігання корупції», «Про Національне антикорупційне бюро України», та інших.

На підставі рішення КС НАЗК закрило реєстр електронних декларацій. Це рішення скасовує всі механізми запобігання корупції, які були вибудувані за роки незалежності. Реєстр не працюватиме доти, поки Верховна Рада не ухвалить новий закон, яким надасть НАЗК можливість відкривати таку інформацію. Також рішення Конституційного суду фактично заблокувало визначення переможців місцевих виборів.

До слова, у Європейському Союзі вже висловили свою стурбованість щодо цього рішення Конституційного Суду України і зауважили, що воно може стати підставою для тимчасового призупинення безвізу.

  • 0
  • 5034
Схожі новини