Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Нардепів позбавлятимуть виплат за прогули і неголосування
16 Жовтня, 21:10

Нардепів позбавлятимуть виплат за прогули і неголосування

Народних депутатів позбавлятимуть права на депутатські виплати, якщо вони без поважної причини не голосуватимуть на пленарних засіданнях, або пропускатимуть засідання комітетів. Такий закон сьогодні ухвалила Верховна Рада, повідомляє Українська правда.

Якщо народний депутат протягом місяця упродовж однієї чергової сесії Верховної Ради без поважних причин не бере участь у більш ніж 30 відсотках голосувань – йому не відшкодовуються витрати, пов’язані з виконанням депутатських повноважень, за даний місяць.

Розпорядження про припинення виплат видає голова Верховної Ради за рішенням комітету з питань депутатської етики.

Також ухвалений нардепами закон не передбачає процедуру письмової реєстрації парламентаріїв на пленарних засіданнях. Перед відкриттям кожного пленарного засідання у залі засідань Верховної Ради народний депутат реєструється за допомогою електронної системи шляхом натискання кнопки “за”.

Якщо ж він цього не зробив, але протягом пленарного засідання брав участь у голосуваннях, він вважається таким, який зареєструвався за допомогою електронної системи.

Підставою для нарахування нардепу заробітної плати є дані його участі у не менш як 70 відсотках голосувань Верховної Ради на кожному пленарному засіданні.

Цей закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування, та вводиться в дію з 1 числа місяця, наступного за місяцем його опублікування.

Фото: ілюстративне

  • 0
  • 41
Схожі новини