Нардепи відправили у відставку Дмитра Разумкова | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Нардепи відправили у відставку Дмитра Разумкова
07 Жовтня, 12:26

Нардепи відправили у відставку Дмитра Разумкова

Сьогодні, 7 жовтня, Верховна Рада ухвалила рішення про відставку Дмитра Разумкова з посади голови Верховної Ради. За це проголосували 284 народних депутати. 74 виступили проти, ще 6 – утрималися, пише Громадське. Сам Разумков не брав участь у голосуванні за свою відставку, заявивши про конфлікт інтересів.

Головував на засіданні під час розгляду цього питання очільник Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев (фракція «Слуга Народу»).

Перед тим Рада відсторонила спікера Дмитра Разумкова від ведення двох наступних пленарних засідань. Сам спікер на брифінгу сказав, що засідання щодо його відставки вестиме або його перший заступник Руслан Стефанчук, або депутат від «Слуги Народу» Данило Гетманцев, бо він не підписувався під поданням на звільнення Разумкова.

Голова партії «Слуга Народу» Олександр Корнієнко як один з ініціаторів відставки Разумкова виступав за трибуною. Звертався він, як сам зазначив, у першу чергу до представників монобільшості.

«На жаль, виявилося, що політичний досвід (Дмитра Разумкова, – ред.) грає в різні боки. Інколи він допомагає працювати, а інколи збільшує різні прояви, які можна назвати політичним лукавством, коли люди починають говорити одне, а робити інше», – заявив Корнієнко.

Він говорив і про «торги» спікера з політичними опонентами та людьми, які «хочуть вплинути на парламент», та ставлення «власних політичних і життєвих амбіцій вище командних цілей».

«Дмитро Олександрович, на мій погляд, відступив від загальних принципів (партії, – ред.) і більше не є членом нашої команди. Відповідно, не може представляти нашу партію на такій високій посаді», – додав Корнієнко.

З трибуни Верховної Ради він почав розповідати про «країну своєї мрії». А ще зазначив, що жодна посада «не вартує самоповаги, гідності та довіри людей».

«Принцип демократії, з ким ми йшли – право народу – став принципом влади більшості. Принцип верховенства права та закону став змінений на політичну доцільність. Принцип права на власну позицію та свободу слова замінив принцип на «хто не з нами, той проти нас», – заявив він.

Разумков переконує, що його принципи та цінності не змінилися, і за два роки він жодного разу не брав ні від кого конверти. Каже, що «завжди важко підійматися і йти проти системи».

Нагадаємо, що 30 вересня фракція «Слуга народу» ініціювала збір підписів за відставку Дмитра Разумкова з посади спікера парламенту. Голова фракції Давид Арахамія пояснив такий крок «регламентною війною», розв’язаною Разумковим, і розходженням у поглядах. 2 жовтня нардепи «Слуги народу» на «виїзному засіданні» у Трускавці зібрали необхідні підписи за відставку Разумкова й домовилися вже 4 жовтня почати процедуру відкликання чинного спікера.

Основним кандидатом на посаду голови Верховної Ради розглядають першого віцеспікера Руслана Стефанчука.

Фото: з відкритих інтернет-джерел

Відео