Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Народні депутати «піаряться» на державних коштах, – активіст «Опори»
03 Липня, 17:14

Народні депутати «піаряться» на державних коштах, – активіст «Опори»

Активісти громадської організації «Опора» розповіли про випадки, коли народні депутати, представники Львівщини, використовують інформацію про залучення державних коштів для самопіару.

Нещодавно керівництво реабілітаційного центру «Джерело» публічно дякувало нардепу Михайлу Хмілю за виділені з держбюджету кошти. Про інші місцеві справи, які реалізовані за державні кошти, обранець також згадує у своєму звіті.

На попередніх виборах до парламенту Михайло Хміль ішов від «Народного фронту». Зараз балотується як самовисуванець у 115 окрузі. Це Сихівський, частина Личаківського районів міста Львова.

«Опора» розповідає і про схожий піар Тараса Батенка. Нещодавно у ЗМІ з’явилося чимало інформації про залучення ним державних коштів для сіл Шпиколоси, Велика Вільшаниця на Золочівщині, різних медустанов у Миколаївському районі.

Батенко як самовисуванець балотується на 123 окрузі – місто Новий Розділ, Золочівський, Миколаївський, Перемишлянський райони. Він є головою  політичної партії «УКРОП».

«За клопотанням Андрія Лопушанського, Турківщина отримала чергову субвенцію», – матеріал з такою назвою нещодавно опублікувало місцеве видання. Йдеться про залучені кошти для сіл Верхня Яблунька, Боберка, Дністрик Дубовий, а також «Турківського районного центру первинної допомоги», студії районного радіомовлення «Карпатський гомін».

Андрій Лопушанський іде самовисуванцем у 125 окрузі – частина Самбірщини, Старосамбірський, Турківський, Сколівський райони. Є членом депутатської фракції партії «БПП «Солідарність».

Член «Народного фронту» Михайло Бондар також не забуває звітувати у соціальних мережах про виділені субвенції на свій округ. У червні нардеп написав про залучення коштів для лікарні, школи в Радехові.

Бондар кандидує у 119 виборчому окрузі – Бродівський, Буський, Радехівський райони, частина Кам’янка-Бузького району.

 

 

«Серед львівських мажоритарників найбільше фінансування у своїх округи залучають Тарас Батенко, Михайло Бондар, Богдан Дубневич, Андрій Лопушанський, Ярослав Дубневич, – коментує координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Львівській області Тарас Радь. – Часто вони це називають евфемізмом «позитивний лобізм». Проте практика освоєння цих бюджетних коштів ставить під сумнів цільовість їхнього використання, оскільки вони стали своєрідним «депутатським фондом» для роботи з виборцями. А ті, у переважній більшості, не усвідомлюють, що усі роботи зроблені за рахунок їхніх же податків. Через непоінформованість, низький рівень критичної оцінки, а подекуди свідоме маніпулювання виборці помилково вважають зроблені в рамках бюджетних програм ремонтні роботи формою благодійної діяльності народного депутата.

 

Разом з тим, за цих обставин не має жодного порушення законодавства. Під час виборчого процесу подібного роду «благодійність» буде вважатися непрямим підкупом виборців лише за умови, що під час таких заходів будуть факти передвиборчої агітації. Враховуючи, що ця практика відбувається протягом кількох років на регулярній основі, то у свідомості людей сформувався сталий образ ефективного народного депутата, який ремонтує школи, дитячі садки, лікарні, ставить дитячі й спортивні майданчики, що не входить в його обов’язки. При цьому, якщо раніше народні обранці робили це за рахунок власних коштів через власні благодійні фонди, то тепер за кошти платників податків та значно ефективніше, аніж раніше».

фото: Фейсбук

Схожі новини