Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Народний фронт може зірвати плани щодо розпуску парламенту
17 Травня, 07:04

Народний фронт може зірвати плани щодо розпуску парламенту

17 травня, фракція «Народний фронт» може заявити про вихід зі складу коаліції провладних фракцій «Європейська Україна». Це унеможливить розпуск парламенту новообраним президентом Володимиром Зеленським.

Про це Lb.ua стало відомо з власних джерел.

 «Ми пам’ятаємо, як Окружний адмінсуд на чолі з Павлом Вовком зажадав від Парубія пред’явити докази існування коаліції. Передбачалося зафіксувати її відсутність ще з 2017-го року, а, значить, можливість для Зеленського розігнати Раду. З огляду на те, що інавгурація призначена на 20-те, а суди до нього цілком лояльні, Володимир Олександрович цілком може спробувати провернути такий трюк», – пояснює джерело у політсилі.

 

 «Якщо ж завтра ми виступимо з заявою, 30-денний термін закінчиться 16 червня, коли розпуск буде вже неможливий – ні на практиці, ні в теорії. Підсумкове засідання фракції – в п’ятницю вранці, сподіваюся, наші не передумають», – додав співрозмовник.

У свою чергу радник Зеленського Дмитро Разумков в ефірі програми «Право на владу» на телеканалі «1+1» на запитання про те чи буде розпуск Верховної Ради відповів: «Звичайно, буде ініціювати».

«На порушення закону дійсно ніхто йти не планує. Є передумови, які дають можливість президенту розпустити Верховну Раду. Вони чітко прописані в законодавстві, іноді не до кінця чітко, але більш-менш зрозуміло. Однією з цих передумов є відсутність коаліції, яка багато обговорюється. І, з моєї точки зору, коаліції сьогодні немає, тому що в двох коаліційних фракціях немає 226 народних депутатів», – сказав Разумков.

У свою чергу, народний депутат України, представник «УКРОПу» Тарас Батенко у ефірі програми «Говорить Великий Львів» заявив, що дострокові вибори вигідні БПП та Народному фронту через електоральні причини.

«Соціологія каже, що зараз у БПП є понад 10% підтримки. Але ми не знаємо, скільки вони матимуть за півроку. Може, й 5% не наберуть. Тому, як кажуть, куй залізо, доки гаряче. Влада таємними указами роздає нагороди, закріплює на різних посадах своїх людей. Їм вигідні вибори саме зараз, бо поки вертикаль влади так швидко не вдасться змінити. Тому вони й проголосували за інавгурацію 20 травня, тому вони й спонукатимуть нову владу до дострокових виборів», – пояснив Батенко.

 

Фото: Рівне вечірнє

Схожі новини