Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Народила та виховала 9 дітей: на Турківщині найбільше в області матерів-героїнь
13 Травня, 15:24
logo-black

Народила та виховала 9 дітей: на Турківщині найбільше в області матерів-героїнь

56 жителькам Львівщини присвоїли звання «Матері-героїні». Відповідний указ підписав президент України Володимир Зеленський. Майже в кожному районі нашої області є жінки, що удостоїлися цього року такої нагороди. Найбільше їх, семеро, – на Турківщині.

Одразу дві нові матері-героїні з’явились у селі Либохора цього району. Сільський голова Василь Комарницький розповідає LMN, що для громади це не новинка – тут чимало жінок уже мають таке звання.

“У нас дуже багато багатодітних сімей. Жінки, яким присвоїли звання цьогоріч, дійсно на нього заслуговують. І в Ганни Миньо, і в Любові Прищ по п’ятеро дітей. Усі виховані, розумні. Частина дітей поїхала за кордон на заробітки. Так у нас часто є. У Ганни один син стоматологом став, інший десь на Харківщині працює. І Любов, і Галина ще виховують школярів”, – каже Василь Комарницький.

Мати-героїня Галина Іваничко із села Карпатське Турківського району виховала п’ятьох дітей. Також п’ятеро дітей народила, виховала та отримала нагороду мешканка села Комарники Стефанія Рик. До одруження, як розповідають у селі, жінка працювала швачкою, зараз зразкова господиня – має велике домашнє хазяйство, займається городництвом.

Ще одна мати п’ятьох дітей з Турківщини – Ганна Тупичак з села Багнувате. Жінка вчителює. Одна з її доньок теж стала вчителькою.

“Це зразкова сім’я. Ганна Семенівна є чудовим прикладом для багатьох – освічена, ерудована, культурна, мудра жінка. І таких дітей виховала. 25 років жінка працює на одному місці, зарекомендувала себе як відмінний фахівець”, – відгукується про Ганну голова Риківської сільської ради Ніна Цюцик.

Шестеро дітей виховала мешканка Верхнього Висоцького Галина Катуркіна. Жінка за освітою ветеринарка. Певний час працювала за фахом, а тепер займається домашнім господарством. Один з синів зараз воює на Сході за контрактом.

Уродженка села Шандровець Турківського району Тетяна Коваша народила та виховала 9 дітей. Жінка вийшла заміж на Закарпаття, та досі прописана у рідній домівці. У Шандровці у неї живе мама.

Нагадаємо, у неділю, 10 травня, 658 українським жінкам присвоїли звання “Матері-героїні”. Наша область – третя в Україні, після Волині та Рівненщини, за кількістю “Матерів-героїнь” цьогоріч.

Звання “Матері-героїні” присвоюють жінкам, які народили та виховали до восьмирічного віку п’ятьох і більше дітей. Аби його отримати, матерям варто зібрати пакет документів та звернутись до органів місцевого самоврядування з відповідною заявою.

Жінки, яким присвоїли це звання, можуть вийти на пенсію у 50 років. Також отримують одноразову матеріальну винагороду – 21 тис. грн.

Загалом на Львівщині з 2008 року це почесне звання присвоєно 18 тисячам жінок.

 

 

Схожі новини