Нарубали на 64 мільйони гривень: керівникам лісгоспів на Львівщині оголосили про підозру | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Нарубали на 64 мільйони гривень: керівникам лісгоспів на Львівщині оголосили про підозру
04 Березня, 12:02

Нарубали на 64 мільйони гривень: керівникам лісгоспів на Львівщині оголосили про підозру

На Львівщині вісьмох керівників лісгоспів підозрюють у перевищенні службових повноважень та незаконній рубці дерев. Їм вже повідомлено про підозру, наразі вирішується питання щодо обрання для них запобіжних заходів та відсторонення від посад. Про це повідомляє Офіс генерального прокурора.

«За даними слідства, перший заступник начальника Львівського обласного управління лісового господарства організував злочинну групу, до якої увійшли сім керівників державних лісогосподарських підприємств області. Підозрювані замість заліснення земель, зайнятих рідколіссям, видавали лісорубні квитки на проведення рубок рідколісся», – йдеться у повідомленні.

За даними ЗМІ, ораганізатором є Ярослав Целень. За інформацією Державного бюро розслідувань, один з фігурантів наразі є депутатом районної ради.

За даними слідчих, лісники достовірно знали, що у нормативно-правових актах, якими регламентовано порядок ведення лісового господарства, не передбачено такого виду рубок, оскільки це категорія земель лісу. Для прикриття злочину та його легалізації перший заступник начальника Львівського обласного управління лісового господарства організував незаконне внесення рубок рідколісся до матеріалів лісовпорядкування підприємств під час планування їх діяльності на 10 років.

«На підставі чого у 2019-2022 роках видавались лісорубні квитки на рубку цінних порід лісу. Деревина продавалась приватним підприємствам та часто вивозилась за кордон», – йдеться в повідомленні ДБР.

Відомо, що за цією схемою зрубали понад 10 тисяч дерев цінних порід на території пʼяти державних підприємств.

Відео