“Наші можливості – це мінімум 10%, максимум 24%”: голова партії Вакарчука | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
“Наші можливості – це мінімум 10%, максимум 24%”: голова партії Вакарчука
02 Липня, 08:27

“Наші можливості – це мінімум 10%, максимум 24%”: голова партії Вакарчука

Голова партії “Голос” Юлія Клименко вважає, що партія може претендувати на 10-24% голосів виборців.

Про це вона розповіла в інтерв’ю “Українській правді”, записаному 26 червня.

«Ми бачимо чітко наш потенційний ріст, і ми бачимо, що ми можемо як мінімум 24-25% провести. Якщо ми встигнемо активно зробити агітаційну кампанію. Безумовно, якби кампанія була довша, відсотки були б, можливо, і більші. Але наші можливості – це мінімум 10%, максимум 24%. Я думаю, що ми насправді відбираємо у всіх потрошку. Зараз рейтинги вийшли, то ми вже бачимо, що навіть у “Слуги народу” ми трохи забираємо. Раніше ми були п’ятими, тепер стали третіми. Це значить, що у всіх, хто нижче, ми під’їли.

 

Нам як партії тільки трохи більше 30 днів, ми зробили свій анонс 16 травня. І у нас ще місяць агітаційної кампанії. Ми плануємо об’їхати всі українські регіони. Я їду, наприклад, 1 липня на схід – Краматорськ, Луганська область, Донецька область. Будемо займатися агітацією не тільки на західній і центральній Україні, а поїдемо абсолютно до всіх громадян. Ми собі запланували мінімум 300-400 містечок об’їхати. 100 ми об’їхали, і ще маємо 200-300 об’їхати. Фактично, весь список партії роз’їжджається з агітаційним туром. Не тільки волонтери, а й кандидати. І по маленьких селах, до людей – пояснювати, хто ми, за що ми і чому вони повинні за нас голосувати. Це наша основна ідея – донести», – розповіла Клименко.

Клименко прокоментувала відмову Святослава Вакарчука від балотування на президентських виборах.

«Я не соціолог за професією, тому мені важко коментувати. Але я думаю, що Зеленський і Вакарчук поділили би виборців. У другий тур би вийшли Петро Олексійович і Юлія Володимирівна, і, думаю, Тимошенко перемогла б. Ми так само робили соціологію у 2018 році, і вона не показувала Зеленського чи Вакарчука як переможця. Вона показувала, що люди – більше 65% населення – вимагають тотальних змін».

Розповіла Клименко і про ставлення до Володимира Зеленського.

«Ну, катастрофи не буде. Я думаю, що ця країна багато всього бачила, включаючи Януковича і багато революцій. І нічого не сталося, далі країна живе і буде жити. Тому що у нас насправді влада дуже відірвана від своїх громадян. Ми пам’ятаємо Майдан, 2014 рік, у нас з вами не було фактично влади, але все працювало. Я завжди кажу, що цією країною керують директори департаментів, а не міністри і президенти. Що стосується можливостей Зеленського, я думаю, що можливість на оновлення завжди є. Питання, чи зможе він побудувати команду, яка в стані робити результат. Поки що це виглядає не як довга і системна робота, коли є план, коли ти виконуєш. Поки що Зеленський займається гасінням пожеж – там щось сталося в ПАРЄ, там щось сталося десь іще. Але держава не може працювати тільки на гасінні пожеж. Повинен бути чіткий план, який нам був обіцяний на 100 днів. Може, він з’явився, але я його не бачила».

Вона також повідомила про професійне навчання команди.

«У нас є щотижня мінімум 3-4 дні, де ми маємо спеціалізовані лекції. Наприклад, публічні фінанси, бюджетування, державний борг, як працює регламент Верховної Ради… Ми робимо методички, ми робимо те, що називається факт-бук, де кожному кандидату прописано, який у нас ВВП і т.д., щоб людина приходила і знала, про що вона повинна говорити».

Готові у «Голосі» вчити і кандидатів від «Слуги народу».

«Я їм це уже запропонувала. Якщо їх не навчають, ми їх можемо прийняти до себе і теж вчити. Ми ж не ділимо стільці, не ділимо, хто більше знає. Ми прийшли для того, щоб працювати на українського громадянина. Якщо для української держави треба, щоб ми всі сіли разом в одному залі і почали вчити регламент Верховної Ради, Конституцію і публічні фінанси, ми це зробимо».

Клименко деталізувала про формування партійних списків.

«Ми просто не встигли. У нас не було проблеми, але ми не хотіли брати неперевірених людей… На мажоритарних округах буває дуже багато одіозних персон. Наша репутація нам дорожча за те, щоб просто заповнити округи. Тому ми вирішили, що ми краще зосередимося на більш якісних людях на меншій кількості округів, ніж покриємо всю Україну, але потім будемо мати багато репутаційних ризиків. Ми пропонували це деяким депутатам цього скликання, щоб вони йшли на мажоритарні округи. Хтось погодився, хтось не погодився. Якщо вони будуть торгувати, вони підуть з парламенту. Вони навіть декларацію таку негласну підписали у нас про те, що вони зобов’язуються скласти мандат. Я розумію, що вона не має юридичної сили, це більше декларативно, але будь-яка людина з тих, хто з нами іде, своєю репутацією, як мінімум, дорожать».

 

Фото: Українська правда

Відео