Натякали на хабар: на ПП «Смільниця» не пропустили гуманітарну допомогу для ЗСУ (ВІДЕО) | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Натякали на хабар: на ПП «Смільниця» не пропустили гуманітарну допомогу для ЗСУ (ВІДЕО)
14 Липня, 14:46
logo-black

Натякали на хабар: на ПП «Смільниця» не пропустили гуманітарну допомогу для ЗСУ (ВІДЕО)

Сьогодні, 14 липня, вночі на пункті пропуску «Смільниця» митник відмовився пропускати машину, яку волонтери везли для 95-тої окремої десантно-штурмової бригади. Про цей інцидент розповіли на сторінці у Facebook підприємницької платформи «ДІЙ».

Волонтер Владислав Орлов, який провозив автівку, розповів LMN, що вантаж був офіційно оформлений. Окрім самого мікроавтобуса захисникам везли матраси, ковдри та їжу. Волонтери отримали цю допомогу від мерії міста Сянок.

Крім того, тамтешній бурмістр домовився, аби волонтери змоги об’їхати величезну чергу на кордоні. За словами Владислава, польську сторону їм вдалось пройти лише за 3 хвилини. Потім вони доїхали на територію України, а пізніше до них вийшов митник Остап Козак.

«Вийшла ця людина в чорному, в нього не було ані розпізнавальних знаків, ані нашивок, нічого. Потім він сказав мені, аби ми відійшли і почав казати, що ви розумієте і т.д. Я йому сказав, що нічого не буде. Тобто прямо він не говорив, але постійно підводив під це і казав, що машину затримають, буде перевірка і ми будемо сидіти мінімум до ранку або й взагалі 5 днів. На мою відмову, він почав агресивніше себе поводити. Коли вже я зайшов в їх кабінет, я думав, що в нього є якийсь керівник, хотів з ним поговорити. Виявилось, що він там взагалі один, жодних керівників немає», – розповів LMN Владислав.

Пізніше, за його словами, усі його документи зникли, в тому числі паспорт та документи на гуманітарну допомогу. Крім того, він зазначив, що працівник митниці Остап Козак на робочому місці був у стані алкогольного сп’яніння.

Згодом на місце подій волонтери викликали поліцейських. Проте, митник відмовився надавати свої дані, розвернувся і пішов геть. Зважаючи на те, що правоохоронці не мають права входити на територію митного переходу Остап Козак вирішив цим скористатись.

Волонтери хотіли, аби митник пройшов перевірку на стан алкогольного сп’яніння, однак, відповідно до закону, це мали б зробити працівники внутрішньої безпеки митниці. Проте, як виявилося, до них неможливо додзвонитись, як і зрештою на будь-яку гарячу лінію. Майже всю ніч та ранок волонтери намагались додзвонитись до будь-кого, аби вирішити це питання. А в той час, на відео видно, які  інші легковики та мікроавтобуси спокійно проїжджають, без жодних затримок зі сторони митниці.

Згодом Остап Козак таки вирішив назвати причину затримання. Він сказав, що у листі, який надали волонтери нібито дуже багато помилок, зокрема неправильне ім’я керівника митниці та код ЄДРПОУ. Пізніше з’явилась ще одна нібито причина – волонтери ввозили транспортний засіб пізніше, ніж це зазначено в документах і не через зазначений пункт пропуску.

Зранку змінилась зміна працівників митниці і разом з цим, як виявилося, зникли усі надумані причини для затримки автівки. Владислав розповів, що їм просто винесли документи і пропустили.

Водночас, вони так і не змогли додзвонитися до будь-кого із керівництва Львівської митниці. А керівник ПП так і не з’явився на роботі.

LMN звернулася до Львівської митниці за коментарем щодо цієї ситуації. Щойно ми його отримаємо – оприлюднимо.

Ірина Марчук

Відео