Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
НАТО надалі відмовляється закривати небо над Україною
04 Березня, 15:51

НАТО надалі відмовляється закривати небо над Україною

Сьогодні, 4 березня, на екстреній зустрічі НАТО у Брюсселі Альянс відмовився забезпечити безпольотну зону над Україною. Про це заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг, пише Європейська правда.

“Про це згадували. Але союзники погодилися, що нам не потрібно, щоб літаки НАТО перебували в українському повітряному просторі, або щоб війська НАТО заходили на територію України”, – сказав він.

На уточнювальні запитання журналістів про те, чи може Альянс переглянути позицію, генсек НАТО натякнув, що таке рішення неможливе.

“На нас відповідальність запобігти ескалації цієї війни і поширення її за межі України, тому що тоді ситуація стане ще більш небезпечною. Тому ми чітко сказали, що не будемо втручатися ні на суші, ні у повітряному просторі. Єдиний спосіб забезпечити безпольотну зону – відправити винищувачі НАТО у повітряний простір України і забезпечувати безпольотну зону, збиваючи російські літаки. Якби ми це зробили, це може вилитися у повномасштабну війну в Європі, в яку будуть втягнуті ще більше країн, і це спричинить ще більші страждання”, – пояснив Єнс Столтенберг.

Він додав, що саме тому країни-члени НАТО здійснюють на Росію жорсткий тиск санкціями і надають допомогу Україні, але не хочуть напряму залучати свої сили.

“Росія заплатить високу ціну за агресію проти України. Це війна Путіна проти мирної країни. Ми закликаємо Путіна припинити війну. НАТО підтримує Україну. Сьогодні партнери з Америки надіслали тисячі одиниць зброї. Ми продовжуємо робити все, щоб захистити кожен дюйм цієї території. НАТО не сторона цього конфлікту. НАТО не планує вступати у війну з Росією. Ми хочемо залишити шанс для дипломатії”, — наголосив Столтенберг.

Схожі новини