Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Національний екзит-пол’2019 проведуть три соціологічні центри
17 Липня, 17:03

Національний екзит-пол’2019 проведуть три соціологічні центри

Фонд “Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва”, Київський міжнародний інститут соціології та Центр Разумкова у день виборів до Ради, 21 липня, проведуть Національний екзит-пол’2019 – парламентські вибори, – пише Укрінформ

«Реалізація цього проєкту проходитиме під контролем Наглядової ради, до складу якої увійшли лідери громадських організацій, провідні українські експерти та журналісти. Наглядова рада буде споглядати на дільницях, як відбувається голосування, а по-друге, під час підготовки остаточного звіту буде аналізувати, наскільки ми раціонально використали кошти», – сказала директор Фонду «Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва» Ірина Бекешкіна.

Обсяг вибірки з якою буде проведено опитування складе близько 13 тисяч респондентів (залежно від явки виборців). Кількість опитаних на кожній дільниці — приблизно 43 респонденти у середньому. Кількість інтерв’юерів — на кожній виборчій дільниці працюватиме 2-3 особи, усього буде залучено близько 800 людей, які пройдуть спеціальне навчання. Вони матимуть спеціальні бейджі із символікою Національного екзит-полу.

«Вибори з точки зору екзил-полу, на мій погляд, будуть надзвичайно складні, вони складніші навіть за президентські, в яких дуже великий розрив був. Зрештою результати екзит-полу будуть цікаві, бо у цих виборах важливо те, що перші п’ять партій зараз, як каже соціологія, вже більш-менш визначені, але є принаймні ще три, де може бути похибка досліджень, які дуже близько одна до одної в ось цьому 5%-ому бар’єрі. Значить, конкуренція там буде надзвичайна, і точність необхідна», – сказав представник наглядової ради проєкту «Національний екзит-пол’2019» Євген Бистрицький.

Ксорціум у складі організацій, які проводитимуть опитування на парламентських виборах, брали активну участь у проєкті “Національний екзит-пол 2019” під час першого та другого туру виборів Президента.

Схожі новини