Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Національний мультипредметний тест: У МОН пояснили, якою буде вступна кампанія
02 Квітня, 20:04

Національний мультипредметний тест: У МОН пояснили, якою буде вступна кампанія

У Міністерстві освіти і науки України презентували модель, за якою цього року відбуватиметься вступна кампанія, повідомляє сайт МОН.

«У зв’язку з війною неможливо провести в традиційному форматі ЗНО, ЄВІ та ЄФВВ…Тож необхідно створити доступні та безпечні умови для цьогорічних вступників. Саме тому ми напрацювали дещо іншу модель: цьогоріч буде проведено Національний мультипредметний тест (НМТ) для здобуття вищої освіти», – повідомив міністр освіти і науки Сергій Шкарлет.

За його словами, НМТ відбудеться у формі комп’ютерного онлайн тестування з трьох предметів (українська мова, математика, історія України). Для різних спеціальностей будуть встановлені різні вагові коефіцієнти оцінок.

Зокрема,

  • для вступу на бакалаврат потрібні результати тесту + мотиваційний лист + заява. Подання документів і підтвердження місця навчання буде здійснюватися через інтернет.
  • для вступу в коледж та заклад вищої освіти для деяких спеціальностей буде проведений творчий конкурс.
  • для здобуття ступеня магістра на основі ступеня бакалавра передбачається проведення спрощених аналогів ЄВІ, ЄФВВ – магістерського комплексного тесту (МКТ) для спеціальностей «Право», «Міжнародне право» та магістерського тесту навчальної компетентності (МТНК) для кон’юнктурних спеціальностей, які будуть проводитись подібно до НМТ. Для інших спеціальностей вступ відбуватиметься за результатами фахового іспиту в закладі освіти.

«В інших важливих питаннях буде максимально збережено усталені правила та схеми організації роботи. Адресне розміщення бюджетних місць, широкий конкурс, відкриті та фіксовані конкурсні пропозиції, вступ для здобуття другої освіти, подання 5 заяв на бюджетні місця та до 20 заяв у загальному обсязі тощо», – запевнив Шкарлет.

Він додав, що строки вступної кампанії можуть змінюватись у разі несприятливої безпекової ситуації.

Схожі новини