Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Науковці попередили про надважку ситуацію з COVID-19
12 Жовтня, 17:01

Науковці попередили про надважку ситуацію з COVID-19

Ситуація з поширенням коронавірусу протягом жовтня-листопада загрожує стати надважкою. В першу чергу це торкнеться української медицини. Уповільнення кількості хворих можливе шляхом повернення до більш жорсткого карантину. Такий прогноз зробили науковці зі Світового центру даних з геоінформатики та сталого розвитку, повідомляє УНН.

«Тенденція поширення хвороби в більшості країн світу і в Україні продовжує погіршуватися. Характер зростання кількості хворих людей змінився з лінійного у травні-серпні 2020 року на чітко виражений експоненційний у вересні-жовтні цього року. Впродовж жовтня-листопада ситуація загрожує стати надважкою, в першу чергу для медичної системи країни», – йдеться у повідомленні.

 

Зазначається, що переважна більшість населення країни повернулася до звичайного способу життя, нехтуючи елементарними засобами захисту від захворювання.

«В серпні 2020 року системі охорони здоров’я України і суспільству в цілому не вдалося зупинити наростання пандемії, що викликало неочікувано високий рівень щоденно інфікованих людей», – додають фахівці.

На думку лікарів-інфекціоністів, остаточна перемога над хворобою можлива лише в результаті поступової появи колективного імунітету людей. Для цього антитіла мають виробитися приблизно у 60-70% населення.

«Природний плин цього процесу може відбуватися впродовж року. Його суттєве пришвидшення можливе лише в результаті масової вакцинації населення», – йдеться в результатах аналізу.

Нагадаємо, що коронавірусну інфекцію на Львівщині виявили вже у 22 788 людей. 629 людей померли. 8 831 пацієнт одужав. За оперативними даними, за вчорашню добу, 11 жовтня, лабораторні центри провели 486 ПЛР-тести, з них 200 – позитивні.

Фото: ілюстративне

Схожі новини