Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
«Навіть той, хто не віруючий, стане набожним»: кому дозволили не подавати е-декларацій
13 Лютого, 17:04
logo-black

«Навіть той, хто не віруючий, стане набожним»: кому дозволили не подавати е-декларацій

Юлія Швидко

Віруючі люди тепер замість е-декларації можуть подавати паперові. Верховний суд прийняв постанову, що подавати декларацію виключно в електронному вигляді на сайті НАЗК є порушенням прав і свобод віруючої людини.

При тому Апеляційний суд має пересвідчитись, що людина, яка відмовляється від обробки персональних даних і надсилає до НАЗК декларацію на паперових носіях, не має прямого умислу. Злочин ж полягає в умисному неподанні декларації з прямим умислом.

«Чиновникам така постанова Верховного суду буде на руку. Адже вони бояться е-декларацій, це ж відображення їхніх статків. В е-деклараціях не можна збрехати, бо це тягне не лише звільнення, але й кримінальну відповідальність, – говорить LMN львівський юрист Андрій Петришин. – Щоб уникнути електронного декларування, вони будуть озброюватися практикою Верховного суду. Львівський регіон є специфічний та має свою особливість у цьому напрямку. Корупційно-чиновницький бомонд у нашому регіоні має свій фен-шуй. Щоб здемонструвати свою побожність, одягають найдорожчі вишивані строї та йдуть на недільну літургію в надії на прощення гріхів. Тепер ж навіть той, хто не віруючий, стане набожним. Заздалегідь обзаведуться довідками від районних приходів на кшталт свідоцтва про хрещення, про церковний шлюб – і до перевірочки готовий».

Андрій Петришин зауважує, що таку постанову Верховного суду потрібно якнайскоріше змінювати.

«По закону державна служба є публічною. Тому все, що стосується чиновника, є та має бути публічним. Верховний суд своєю постановою вчинив незаконно. Паперові декларації мають бути лише в якості дублікату електронних, але не єдиними деклараційними документами, – додає юрист. – Хоча наші чиновники в будь-якому випадку зуміють викрутитися. Почнуть переписувати свої незаконно нажиті статки на 90-річних бабусь та безробітних тещ».

Схожі новини