Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
НАЗК: Посадовці збрехали у деклараціях на понад 1,2 млрд гривень
27 Січня, 11:30

НАЗК: Посадовці збрехали у деклараціях на понад 1,2 млрд гривень

Національне антикорупційне бюро України в ході повної перевірки декларацій у 2021 році виявило недостовірні відомості на понад 1,2 млрд гривень. Про результати повної перевірки 1026 декларацій повідомляє НАЗК на своєму сайті.

Бюро повідомляє, у кожній третій декларації було виявлено порушення, які передбачають кримінальну або адміністративну відповідальність.

Зокрема, ознаки кримінального правопорушення передбаченого ст. 366-2 Кримінального кодексу України – подання недостовірних відомостей, виявлено у 119 деклараціях. Загальна сума незадекларованих активів складає понад 1,1 млрд гривень.

 

“Недостовірні відомості у своїх деклараціях вказали дві судді Конституційного суду, дві судді вищих судів, 19 народних депутатів, троє заступників голів облдержадміністрацій та 65 депутатів місцевих рад”, – йдеться в повідомленні.

 

У 2021 році виявлено непідтверджені активи на загальну суму 84,8 млн гривень. З них в 11 декларація НАЗК виявила ознаки необґрунтованості активів. Зокрема йдеться про декларації колишнього заступника ДБР, одного з нардепів, поліцейського, двох держслужбовців та шести депутатів місцевих рад.

Під час перевірки декларацій бюро виявило порушення, що не мають грошового вираження, у 351 декларації. Іще у 385 деклараціях встановлено недостовірні відомості на суму до 100 прожиткових мінімумів, що не тягне за собою відповідальності.
НАЗК зазначає, що завдяки зверненням громадян та журналістів у деклараціях посадовців загалом було виявлено неправдиві відомості на 418 млн гривень.

Результати перевірки декларацій, що містять ознаки кримінального або адміністративного правопорушення, антикорупційне бюро скерувало до Нацполіції, Державного бюро розслідувань та Офісу генерального прокурора для відповідного реагування.

Схожі новини