Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
НБУ хоче навчити колекторів етичної поведінки
24 Серпня, 14:59

НБУ хоче навчити колекторів етичної поведінки

Національний банк України планує створити реєстр колекторських компаній. Також хоче оновити підходи до регулювання роботи цього бізнесу в Україні. Про це на зустрічі з представниками небанківського фінансового сектору повідомила перша заступниця голови НБУ Катерина Рожкова, передає Zaxid.net.

“Існує певна неврегульованість у законодавстві самої суті і правил колекторської роботи. Крім того, Нацбанк за місяць отримав 535 звернень громадян, що стосуються дій колекторських компаній. За підсумками їх розгляду були встановлені випадки грубого порушення діями колекторів вимог законодавства”, – зазначила вона.

Катерина Рожкова повідомила, що зараз  готується проєкт закону, який врегулює діяльність колекторських компаній.

“У ньому з’явиться вимога щодо дотримання правил етичної поведінки з боржником. Якщо колектор такі правила порушить, до нього будуть передбачені заходи впливу і санкції, в тому числі виключення з Реєстру колекторських компаній”, – додала Рожкова.

Вона уточнила, що поява Реєстру колекторських компаній стане однією з ключових запланованих змін для ринку. У ньому систематизують перелік установ, які можуть здійснювати колекторську діяльність. Виключення з Реєстру буде означати заборону банкам і фінансовим компаніям укладати договори з виключеною установою. Крім того, власникам і керівникам такої компанії можуть заборонити займатися колекторською діяльністю впродовж року. 

Рожкова наголосила, що колекторську компанію виключатимуть з реєстру, якщо вона не реагує на письмові вимоги і штрафні санкції за порушення вимог законодавства при взаємодії з боржником. Національний банк також встановить додаткові вимоги щодо етичної поведінки по відношенню до боржника для кредиторів. 

Фото: ілюстративне

Схожі новини