“Не буде чітких термінів мобілізації – влаштуємо флешмоб СЗЧ”: військовий про скасування пункту про демобілізацію | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
“Не буде чітких термінів мобілізації – влаштуємо флешмоб СЗЧ”: військовий про скасування пункту про демобілізацію
13 Квітня, 12:00
logo-black

“Не буде чітких термінів мобілізації – влаштуємо флешмоб СЗЧ”: військовий про скасування пункту про демобілізацію

Несподівано для всіх пункт про демобілізацію виключили із законопроєкту про мобілізацію. Скасування цієї норми викликало хвилю обурень серед військових. Сергій Гнезділов у своєму дописі написав, що планує йти в СЗЧ через рік, якщо Верховна Рада не прийме закон про демобілізацію. Отож ми в етері програми «Погляд з Хмарочаса» поговорили з Сергієм і дізнались які настрої серед військових після такої новини.

“Я 5 рік в армії і я відклав повністю все своє життя, поставив його на стоп, щоб захищати країну. Хтось цього не зробив і не планує робити. А законодавці замість того, щоб нас урівнювати в правах і обовʼязках кажуть мені: «а давайте ви ще почекаєте 8 місяців і може ми щось розглянемо»”, – каже Сергій.

За словами військового, через відсутність чітких термінів мобілізації не лише у нього виникають думки про самовільне залишення частини.

“Я говорив не з одним військовослужбовцем і всі вони кажуть, що це має бути якийсь флешмоб насправді, бо по іншому ніхто не буде рухатись. Я думаю, що це рішення буде політичним, з пресконференціями, прямими ефірами з СЗЧ, тобто ми перевіримо чи реагує держава хоча б на це. Бо є відчуття, що чим більше ти порушуєш закон, тим менше ти будеш відповідати. Таке враження, що цей мейнстрім на повну безвідповідальність і порушення всього охопив не лише Верховну Раду, а абсолютно всі верстви населення і з цим варто щось робити”, – розповідає Сергій.

Окрім того, Сергій Гнезділов додав, що втомлений військовослужбовець – це не бойова одиниця, а людина, яка виживає і лише намагається поспати між обстрілами і штурмами. Кожному потрібна визначеність у термінах служби і відпочинок.

“Втомлений солдат – не солдат. Він морально знищений, бо він не бачив свою сімʼю кілька років і не знає, коли її побачить. Повірте життя в цих очах дуже мало”, – додав військовослужбовець.

Повну розмову з Сергієм Гнезділовим ви можете переглянути в програмі “Погляд з Хмарочоса” на youtube-каналі LMN.

User Image
Вікторія Васильченко
Відео