Не було перекладача: польських джиперів не можуть покарати за їзду «Королівськими Бескидами» | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Не було перекладача: польських джиперів не можуть покарати за їзду «Королівськими Бескидами»
10 Лютого, 16:30

Не було перекладача: польських джиперів не можуть покарати за їзду «Королівськими Бескидами»

Суд не оштрафував поляків, які влаштували заїзд на джипах на території національного парку на Самбірщині, оскільки Держекоінспекція відібрала пояснення у водіїв польською мовою і не забезпечила їм перекладача, інформує Zaxid.net.

Йдеться про випадок, що трапився 29 грудня торік на території нацпарку «Королівські Бескиди».  Тут помітили позашляховики з польськими номерами. Їзда на джипах на заповідних територіях заборонена, тож інспектори Держекоінспекції склали протоколи на п’ятьох водіїв, які заїхали в заборонену зону: на Роберта Сірека, Міхала Пшибильського, Пьотра Богачика, Аркадіуша Вальчак та Богдана П’єтрашка. Перегони на позашляховикав влаштувало польське туристичне агенство PRZYGODY4x4.PL. Водії мали сплатити штрафи від 153 до 408 грн.

Впродовж 20-24 січня цього року суд розглянув ці справи, і у всіх п’ятьох випадках вирішив повернути протоколи Держекоінспекції.

«З протоколу про адміністративне правопорушення вбачається, що порушник не володіє державною мовою, про що свідчить його пояснення, написані на іноземній мові. Відтак у судді є сумніви, що останній розумів права, передбачені Конституцією України… Участь перекладача при складанні такого інспектором забезпечена не була та не зазначено, що особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, володіє українською мовою, натомість інспектором відібрано пояснення на іноземній мові», – вказано в одній з постанов суду.

Тепер Держекоінспекція мала б викликати порушників повторно, щоб скласти нові протоколи. За три місяці термін притягнення до відповідальності за такі адміністративні правопорушення закінчується, тож інспектори мають виправити помилки у протоколах і передати їх знову до суду до 29 березня.

Відео