Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
“Не дорога, а чорна смуга”: на Сокальщині мешканці села потерпають від бездоріжжя
29 Березня, 20:46
logo-black

“Не дорога, а чорна смуга”: на Сокальщині мешканці села потерпають від бездоріжжя

Учора, 28 березня, активіст з Сокальщини Олександр Клімов звернувся до поліції через незадовільний стан дороги “Острів-Ванів-Белз”. Річ у тім, що вулиця Центральна села Острів незаасфальтована, що викликає постійну куряву та стовп пилюки на найбільш заселеній вулиці селі. Від цього страждають не тільки подвір’я місцевих мешканців, а й їх здоров’я.

“Найкритичніша ситуація влітку. Буває, виходиш в світлому одязі, а коли повертаєшся, він вже весь чорний. Я живу на цій вулиці. Ми з дружиною навіть одяг на вулиці не можемо сушити, бо ситуація дійсно критична. Всі двері, всі вікна в пилюці. Взагалі інколи вийти на своє подвір’я неможливо. Вулицею йде жвавий автомобільний рух, місцеві коли їздять, то беруть це до уваги. Але випадкові люди летять на швидкості, тоді цілою вулицею здіймається курява”, – пояснює LMN Олександр Клімов.

Чоловік розповідає, що якісного ремонту дороги добивається вже впродовж 5 років, однак поки безрезультатно. Балансоутримувачем дороги є Служба автомобільних доріг у Львівській області. Востаннє поточний ремонт цієї дороги якраз на території села Острів нібито відбувся у грудні минулого року. Відповідно до інформації з системи Prozorro, цей ремонт обійшовся у майже 200 тисяч гривень. Замовником послуг була Острівська сільська рада. Однак, як стверджує Олександр, тоді замість щебіню дорогу посипали болотом та багнюкою. 

 

“Ситуація стала ще гіршою. Взагалі історія з курявою розпочалась три роки тому. Тоді з дороги зняли залишки асфальтного покриття. До того пилюки було менше, але вся дорога була в таких ямах, що проїхати вже не було можливо”, – каже Олександр.

На капітальний ремонт дороги, як пояснили журналістам у Службі доріг Львівської області, ще у 2017 році потрібно було 45 мільйонів. Однак і досі цих коштів не виділили. Максимум, що отримувала дорога, 200 тисяч на поточний ремонт. 

Минулого року, як розповідає активіст, до села викликали представників Держпродспоживслужби Львівщини. Вони провели заміри повітря та зафіксували, що норми допустимої запиленості повітря в Острові перевищені вдвічі, результати експертизи скерували до державної екологічної служби Львівщини. Однак далі скерування експертних висновків справа не дійшла. 

 

“До яких тільки інстанцій я не звертався. Але жодних дій. Таке вже терпіти неможливо, тому викликав поліцію і написав заяву, щоб правоохоронці притягнули до відповідальності балансоутримувача за неналежний стан дорожнього покриття”, – розповідає Олександр. 

  • 0
  • 1465
Схожі новини