Не дотримали зобов’язань: завершити берегоукріплення Дністра у Самбірській громаді має міська рада | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Не дотримали зобов’язань: завершити берегоукріплення Дністра у Самбірській громаді має міська рада
26 Травня, 19:13

Не дотримали зобов’язань: завершити берегоукріплення Дністра у Самбірській громаді має міська рада

У Самборі поблизу вулиці Набережної річка Дністер підбирається до людських городів та осель. Як повідомили у департаменті екології та природних ресурсів Львівської ОВА, у 2021 році на захист від підтоплення території Самбора з обласного фонду охорони навколишнього природного середовища виділили 3 млн гривень. Замовником виступала Самбірська міська рада. Однак через те, що останні не дотримались домовленостей, фінансування проєкту призупинили.

Зі свого боку, Львівська ОВА виконала частину взятих зобов’язань для проведення першочергових берегоукріплювальних робіт. Завершити розпочаті роботи необхідно Самбірській міській раді, як відповідальному виконавцю та замовнику робіт, за рахунок коштів місцевого бюджету.

Однією з основних умов виділення коштів з обласного фонду є співфінансування заходу з місцевого бюджету. Відповідно до встановленого індексу фінансової спроможності Самбірської територіальної громади, Самбірській міській раді необхідно було забезпечити співфінансування заходу з місцевого бюджету чи інших джерел обсягом не менше 1 млн 285 тисяч 700 гривень (обсяг співфінансування у 2021 році за рахунок коштів місцевого бюджету становив – 668,5 тис. гривень), – зазначили в ОВА.

Як стверджують в ОВА, Самбірська міська рада не виконала зазначені вимоги та не забезпечила необхідне співфінансування для проведення берегоукріплюючих робіт.

Раніше LMN повідомляла, що Львівська обласна прокуратура повідомила про підозру директору товариства за фактом заволодіння бюджетними коштами в особливо великих розмірах. Йдеться саме про берегоукріплення в Самборі. Підрядник заволодів коштами у розмірі понад 1 мільйон 300 тисяч гривень, замовивши значно дешевші труби.

Замовником робіт виступило Самбірське комунальне підприємство «Об’єднане», яке очолює Євген Квас. Як відомо LMN, вирішується питання щодо оголошення йому підозри. Квасу інкримінують  службове недбальство, за що передбачена відповідальність

Відео