«Не довелося вмовляти»: на Львівщині 97-річна бабуся вакцинувалася від COVID-19 | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
«Не довелося вмовляти»: на Львівщині 97-річна бабуся вакцинувалася від COVID-19
06 Липня, 15:51
logo-black

«Не довелося вмовляти»: на Львівщині 97-річна бабуся вакцинувалася від COVID-19

В амбулаторії сімейної медицини села Чижиків неподалік Львова вакцинувалася 97-річна місцева мешканка. Після щеплення минуло три тижні. За цей час пацієнтка не помітила жодної побічної реакції від вакцинації, зазначають місцеві медики.

«Вакцинацію від коронавірусу проводимо з квітня. Відтоді багато людей приходили на щеплення – молоді та старші. Але ця жіночка стала найстаршою пацієнткою, яка вирішила захистити себе від ковіду в майбутньому, – розповідають LMN в амбулаторії села Чижиків. – 16 червня вона приїхала до нас разом зі своєю великою родиною – дітьми, невістками, онуками. Звісно, що у такому віці у неї є різні хронічні захворювання. Але головне, аби під час вакцинації вони не були у стані загострення. Найстаршу пацієнтку не доводилося довго вмовляти, погодилася одразу. Добре, коли є такі свідомі пацієнти. Адже пандемію ми пережили важко, тому треба максимально докласти зусиль, аби побороти ковід».

Медики кажуть, що торік родичі, з якими мешкає 97-річна пацієнтка, перехворіли на коронавірус. У бабусі симптомів недуги не було. Не інфікувалася, або перенесла безсимптомно, припускають лікарі.

«Інколи люди бояться йти на вакцинацію через хронічні недуги чи похилий вік. Не треба самостійно вирішувати, що «мені не можна вакцинуватися». Це питання треба обговорити зі своїм сімейним лікарем, – додають в амбулаторії Чижикова. – Усіх попереджаємо, що після вакцинації може виникнути біль у місці щеплення чи піднятися температура. Тому треба бути на зв’язку зі своїм сімейним лікарем, який одразу проконсультує, як діяти в разі ускладнення».

Нагадаємо, що на Львівщині планують збільшити темпи вакцинації від коронавірусної хвороби, щоб на вересень мати максимальну кількість вакцинованих людей для протидії новому штаму.

Фото: надане амбулаторією сімейної медицини Чижикова

Відео