Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Не лише зерно: росіяни почали вивозити з України метал
28 Травня, 13:15

Не лише зерно: росіяни почали вивозити з України метал

росіяни розмінували частину морського порту Маріуполя і почали вивозити звідти метал. Про це повідомила уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова.

“Мародерство рашистів на тимчасово окупованих територіях України продовжується. Слідом за викраденням українського зерна окупанти вдалися до вивезення металопродукції з Маріуполя. Для цього вони розмінували частину морського порту міста”, – написала Денісова.

За її словами, першим кораблем із Маріуполя до Ростова-на-Дону росіяни відправляють три тисячі тонн металопродукції. На території порту до початку повномасштабного вторгнення рф знаходились до 200 тисяч тонн металу та чавуну, вартість яких становить 170 мільйонів доларів.

Крім того, для більш зручного вивезення награбованого росіяни почали відновлювати залізничне сполучення у Маріуполі та Волновасі.

“Своїми діями окупант порушує IV Женевську конвенцію 1949 року про захист цивільного населення під час війни та статті 8 Римського статуту міжнародного кримінального суду”, – заявила Денісова.

Омбудсман закликала Комісію ООН з розслідування порушень прав людини під час військового вторгнення російської федерації в Україну врахувати ці факти воєнних злочинів та порушень прав людини.

Схожі новини